У РФ оголосили результати виборів до Держдуми: партія Путіна і комуністи отримали 85% місць

Центральна виборча комісія (ЦВК) Росії затвердила результати виборів депутатів Держдуми. Партія Володимира Путіна «Єдина Росія» і «КПРФ» отримали 85% місць.

Про це повідомляє «Новая газета».

Офіційні підсумки виборів в Держдуму РФ VIII скликання:

«Єдина Росія» – 324 мандати

КПРФ – 57 мандатів

«Справедлива Росія – за правду» – 27 мандатів

ЛДПР – 21 мандат

«Нові люди» – 13 мандатів

«Батьківщина», «Партія зростання», «Громадянська платформа» – по одному мандату

Самовисуванці – п’ять мандатів.

Фінальна явка – 51,72%

Порівняно з виборами 2016 року, КПРФ і «Справедлива Росія» збільшили розмір своїх фракцій, ЛДПР і «Єдина Росія» – зменшили.

Скарги опозиційних кандидатів відхилили.

Заступник голови ЦВК Микола Булаєв, який виступав з доповіддю, заявив, що голоси, подані в ході онлайн-голосування, були відображені «абсолютно коректно» і ніяких відхилень між результатами на ділянках і онлайн не було зафіксовано.

Також читайте матеріал ЦЖР Вибори до Держдуми: кримські корупціонери замість кримських колаборантів

Верховна Рада ухвалила проект постанови №6078 «Про Заяву Верховної Ради України щодо нелегітимності виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації 2021 року».

Центр журналістських розслідувань встановив імена найнятих Кремлем «міжнародних спостерігачів», які порушивши український кордон і міжнародне право, приїхали до окупованого Криму спостерігати за незаконним голосуванням на «виборах» до Держдуми РФ. Як виявилось, ситуація зі «спостерігачами» в окупованому РФ Криму плачевна для «легалізаторів» його анексії – їх кількість, в порівнянні з іншими роками, просто мізерна. Подробиці у матеріалі: «Кого РФ виписала з-за кордону спостерігати за незаконними виборами на території Криму».

Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що приїзд агентів російського впливу до окупованого Криму, яких Росія називає «міжнародними спостерігачами» на незаконно організованих нею «виборах» до Держдуми РФ – їхня приватна ініціатива, адже вони нікого, крім себе не представляють.

Нагадаємо:

  • З 17 по 19 вересня 2021 року в Росії проходило триденне голосування на виборах до Держдуми РФ. Основним днем голосування вважається 19 вересня, а 17 і 18 вересня – додатковими. При цьому РФ незаконно організувала проведення виборів на окупованій території АР Крим та Севастополя. В ОРДЛО Росія сприяла так званому «електронному голосуванню» або організовувала підвезення осіб, що отримали російські паспорти, на територію Росії.
  • Зарішенням РНБО, Україна запровадить санкції проти всіх осіб, які залучені до організації та проведення виборів у Держдуму РФ на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, а також стосовно іноземних громадян, незалежно від їх статусу, які виявлять бажання бути спостерігачами за виборами на цих територіях.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine