Зеленський ввів в дію санкції РНБО проти причетних до незаконних виборів в Держдуму РФ у Криму

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони та оборони від 5 жовтня про застосування персональних санкцій економічних та інших обмежувальних заходів щодо 95 осіб, громадян України та РФ, причетних до виборів в Держдуму в окупованому Криму, які проходили з 17 по 19 вересня 2021 року.

Фото: c-inform.info

Відповідний указ опублікований на сайті Офісу президента.

Обмежувальні заходи запроваджено проти членів «територіальних виборчих комісій» у Криму, силовиків ФСБ РФ, зокрема співробітників Інституту криміналістики ФСБ та інших служб.

Також санкції введено проти чотирьох компаній, три з яких російські, ще одна – сінгапурська.

Мова йде про ТОВ «Завод суднової світлотехніки «Маяк», ПАТ «Амурський суднобудівний завод», федеральне казенне підприємство РФ «Казанський державний казенний пороховий завод» і сінгапурську Zasshid PTE. LTD.

Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, обмеження або припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, запобігання виведенню капіталів за межі України; заборону участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють у їхніх інтересах; припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави; заборону передачі технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності; позбавлення державних нагород України та ін.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

санкции

Також читайте матеріал ЦЖР Вибори до Держдуми: кримські корупціонери замість кримських колаборантів

Верховна Рада ухвалила проект постанови №6078 «Про Заяву Верховної Ради України щодо нелегітимності виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації 2021 року».

Центр журналістських розслідувань встановив імена найнятих Кремлем «міжнародних спостерігачів», які порушивши український кордон і міжнародне право, приїхали до окупованого Криму спостерігати за незаконним голосуванням на «виборах» до Держдуми РФ. Як виявилось, ситуація зі «спостерігачами» в окупованому РФ Криму плачевна для «легалізаторів» його анексії – їх кількість, в порівнянні з іншими роками, просто мізерна. Подробиці у матеріалі: «Кого РФ виписала з-за кордону спостерігати за незаконними виборами на території Криму».

Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що приїзд агентів російського впливу до окупованого Криму, яких Росія називає «міжнародними спостерігачами» на незаконно організованих нею «виборах» до Держдуми РФ – їхня приватна ініціатива, адже вони нікого, крім себе не представляють.

Нагадаємо:

  • З 17 по 19 вересня 2021 року в Росії проходило триденне голосування на виборах до Держдуми РФ. Основним днем голосування вважається 19 вересня, а 17 і 18 вересня – додатковими. При цьому РФ незаконно організувала проведення виборів на окупованій території АР Крим та Севастополя. В ОРДЛО Росія сприяла так званому «електронному голосуванню» або організовувала підвезення осіб, що отримали російські паспорти, на територію Росії.
  • Зарішенням РНБО, Україна запровадить санкції проти всіх осіб, які залучені до організації та проведення виборів у Держдуму РФ на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, а також стосовно іноземних громадян, незалежно від їх статусу, які виявлять бажання бути спостерігачами за виборами на цих територіях.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine