Правозахисники виступають проти закриття КПВВ «Чаплинка» на адмінмежі з Кримом

Новини
КПВВ
КПВВ «Чаплинка» Фото: Facebook Ирина Веригина

Правозахисники виступають проти закриття КПВВ «Чаплинка» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Вони вважають, що кожен пункт пропуску є дуже важливим, особливо в разі необхідності екстреної евакуації населення окупованої території на материкову частину України.

Про це в коментарі для сайту IPC-Генічеськ заявила координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«Якщо ми говоримо про окуповані території, на яких залишається цивільне населення, то будь-який пункт виїзду вкрай важливий для евакуації, особливо для екстреної евакуації. Ми бачимо, що в будь-який момент ситуація може загостритися, може початися ескалація конфлікту, нові хвилі переслідування тощо. Якщо є можливість, треба зберігати якомога більше пунктів виїзду з окупованих територій. Тому правозахисники, і в тому числі наша організація, ми не підтримуємо рішення про закриття «Чаплинки», – наголосила Скрипник.

Вона зауважила, що правозахисники не наполягали на розбудові сервісних зон на «Чаплинці», їх облаштування вимагали на «Каланчаку» та «Чонгарі», адже набагато менше людей перетинають адмінмежу через «Чаплинку», ніж через інші контрольні пункти. Але збереження цього КПВВ вони вбачали як вкрай важливе, хоча би як додатковий пункт виїзду, у тому числі, якщо щось станеться з тим же «Каланчаком».

Як повідомлялось, з 19 жовтня буде повністю припинена робота контрольного пункту в’їзду-виїзду «Чаплинка» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Пропуск громадян з/на територію півострова здійснюватимуть лише КПВВ «Чонгар» та «Каланчак». В уряді України вважають економічно недоцільною роботу КПВВ «Чаплинка».

Нагадаємо:

  • 7 червня 2021 року КПВВ «Чаплинка» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом закрили на два тижні через проведення ремонтних робіт.
  • 21 червня 2021 року роботу КПВВ «Чаплинка» припинили до 15 липня з метою забезпечення можливості проведення робіт з діагностики та удосконалення засобів зв’язку і спостереження на КПВВ.
  • У липні 2021 року робота КПВВ «Чаплинка» через проведення ремонту інфраструктури була припинена до 15 серпня. У серпні 2021 року роботу КПВВ припинили до 15 вересня.
  • 15 вересня 2021 року Херсонська ОДА повідомила, що функціонування КПВВ «Чаплинка» припинено з 16 вересня по 18 жовтня через проведення ремонтних робіт.