Сім’я етапованого до Володимирського централу кримчанина Приходька вже два місяці не має з ним зв’язку

Сім’я незаконно засудженого в українського активіста з окупованого Криму Олега Приходька, якого етапували з Ростовського СІЗО до Володимирського централу (в'язниця у Володимирській області Росії) вже два місяці не має з ним зворотного зв'язку. Відповідей на надіслані політв’язню листи до цього часу немає.

Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: crimean-solidarity.org

Про це агентству QIRIM.News повідомила дружина активіста Любов Приходько.

«Ми вже написали два листи йому. Я кожен день дивлюся в поштову скриньку, але листів немає. Ми з дочкою будемо продовжувати йому писати, поки він не відповість», – сказала вона.

Приходько зазначила, що не може поїхати до чоловіка у Володимирську область РФ через накладений судом на нього і непосильний для їх сім’ї штраф в розмірі 110 тисяч рублів (понад 40 тисяч гривень).

У свою чергу Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зазначила, що РФ продовжує порушувати основоположні права незаконно ув’язнених громадян України, у тому числі на зв’язок із зовнішнім світом.

Вона вказала, що до цього часу немає жодної інформації щодо стану Олега Приходька, якого етапували для відбування покарання до ФКУ Т-2 УФСВП Росії по Володимирській області (Володимирський централ).

«Донька та дружина не отримують від нього відповіді на листи. Такі дії адміністрації виправної колонії є грубим порушенням його права на зв’язок із зовнішнім світом, яке гарантоване пунктом 37 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями», – написала Денісова у Facebook.

Вона зажадала від Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової терміново забезпечити дотримання прав українця.

«Звертаюся до представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатичний корпус з проханням негайно відреагувати на грубі порушення прав громадянина України на життя, особисту свободу та недоторканість, а також спілкування, які гарантовані міжнародними конвенціями, обов’язок виконання яких взяла на себе країна агресор РФ», – додала омбудсмен України.

Як повідомлялось, в кінці липня 2021 року стало відомо, що Олега Приходька, місцезнаходження якого не було відомо два місяці, етапували в установу ФКУ Т-2 УФСІН РФ по Володимирській області, відоме як тюрма Володимирський централ для особливо небезпечних злочинців.

Нагадаємо:

  • 3 березня 2021 року суддівська колегія Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону засудила українського активіста Олега Приходька до 5 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Перший рік свого терміну він повинен буде провести у в’язниці – колонії з найсуворішим режимом, де ув’язнені весь час утримуються в камерах. Крім того, Приходьку призначений штраф в розмірі 110 тисяч рублів (близько 42 тисяч гривень).
  • МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із оголошенням російським судом незаконного вироку громадянину України Олегу Приходьку за сфабрикованими обвинуваченнями в «підготовці терористичного акту, виготовленні і незаконному зберіганні вибухових речовин».
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Приходька політичним в’язнем.
  • 17 травня 2021 року у Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область), розглянувши апеляцію захисту, залишив без змін вирок Південного окружного військового суду (Ростов-на-Дону), за яким Олег Приходько був засуджений до 5 років позбавлення волі.
  • В кінці травня 2021 року консул України Тарас Малишевський повідомив, що у Олега Приходька, якого мали етапувати із СІЗО-1 Ростова-на-Дону в колонію суворого режиму для відбування терміну покарання, погіршується стан здоров’я.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine