Пенсіонерів з ОРДЛО не штрафуватимуть на КПВВ за виїзд через РФ для переоформлення карток Ощадбанку

Новини
Ощадбанк
Відділення Ощадбанку у Слов'янську Донецької області Фото: oschadbank.ua

Пенсіонерів, які виїжджають з окремих районів Донецької та Луганської областей через РФ, щоб переоформити карти Ощадбанку, не штрафуватимуть на КПВВ. Дана причина відноситься до підстав гуманітарного характеру.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко.

Він зазначив, що Державна прикордонна служба застосовує прийняті на законодавчому рівні зміни по непритягнення до адміністративної відповідальності осіб, які з гуманітарних причин змушені виїжджати з ОРДЛО через Росію і далі перетинати кордон.

«Це все чітко прописано і в постановах уряду – що підпадає під гуманітарну складову, все це ми застосовуємо, і на даний момент кількість осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, фактично зведено до нуля. Є одиниці, кого ми можемо притягнути до відповідальності, в разі, якщо людина не може підтвердити мету своєї поїздки», – сказав Демченко.

Він підтвердив, що переоформлення банківських карт для пенсійних виплат, термін дії яких минув або минає, підпадає під склад підстав гуманітарного характеру.

«У постанові уряду вказано склад причин гуманітарного характеру, цей перелік не є вичерпним, і в постанові уряду зазначено, що при можливості людина повинна підтвердити мету своєї поїздки. Тобто якщо у пенсіонера, особливо якщо він їде переоформляти документи, є такі підтверджуючі документи, що, наприклад, термін дії картки закінчується або вже закінчився, або є СМС-повідомлення, в яких зазначено, що людина повинна прибути для отримання документів або картки – це також буде одним з підтверджень того, що він їде з цією метою», – роз’яснив спікер ДПСУ.

Пенсії жителів окупованих територій на нові банківські карти Ощадбанк продовжить зараховувати автоматично. Гроші пенсіонерів чекатимуть їх на банківських рахунках до тих пір, поки вони не зможуть перетнути КПВВ і переоформити картки.

Як повідомлялось, з 1 січня 2022 року Ощадбанк припинить автоматичне продовження терміну дії платіжних карток переселенців. При цьому Ощадбанк обіцяє не блокувати до нового року банківські карти пенсіонерів-переселенців, термін дії яких закінчується під час карантину. Попередні півтора року їхня дія продовжувалася через те, що окупаційні «адміністрації» в ОРДЛО блокують роботу КПВВ на лінії розмежування.

Кошти пенсіонерів з ОРДЛО, які не змогли отримати нові банківські картки через закриття окупантами КПВВ на лінії розмежування, очікуватимуть їх на рахунках Ощадбанку доти, доки вони не зможуть прибути на підконтрольну уряду України територію та переоформити картки.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
  • Ощадбанк призупинив знищення карт пенсіонерів-переселенців, які ті не отримали через заблоковані в ОРДЛО пункти пропуску: багато пенсіонерів з березня 2020 року не можуть потрапити на підконтрольну українській владі територію.
  • У зв’язку з дією карантину проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку для переселенців призупинено, і їх банківські картки на цей час не блокуються. Однак є ряд випадків, коли блокування відбувається.
  • Правозахисник пояснив, що потрібно робити пенсіонерам з ОРДЛО зі статусом ВПЛ, які отримали вимогу від управління ПФУ пройти ідентифікацію, проте в зв’язку з карантином не можуть виїхати з непідконтрольною території, в зв’язку з чим є ймовірність припинення виплат. Деякі заходи для захисту своїх прав на пенсію пенсіонери можуть вжити дистанційно.