КПВВ «Чаплинка» на адмінмежі з Кримом припинив роботу

Новини
КПВВ
КПВВ «Чаплинка», 02.06.2021 Фото: Facebook Ирина Веригина

19 жовтня пропуск осіб та транспортних засобів через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Чаплинка» на адмінмежі з окупованим Кримом припинений.

«Рішення про припинення роботи зазначеного контрольного пункту в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї прийнято згідно з розпорядженням Херсонської обласної державної адміністрації від 8 жовтня 2021 №792 і за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України», – повідомив помічник начальника прикордонного загону Херсонської області Іван Шевцов.

Перетнути адмінкордон з Кримом можна буде через КПВВ «Каланчак» і КПВВ «Чонгар», які продовжують функціонувати в штатному режимі.

Правозахисники виступають проти закриття КПВВ «Чаплинка» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Вони вважають, що кожен пункт пропуску є дуже важливим, особливо в разі необхідності екстреної евакуації населення окупованої території на материкову частину України.

Як повідомлялось, з 19 жовтня буде повністю припинена робота контрольного пункту в’їзду-виїзду «Чаплинка» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Пропуск громадян з/на територію півострова здійснюватимуть лише КПВВ «Чонгар» та «Каланчак». В уряді України вважають економічно недоцільною роботу КПВВ «Чаплинка».

Нагадаємо:

  • 7 червня 2021 року КПВВ «Чаплинка» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом закрили на два тижні через проведення ремонтних робіт.
  • 21 червня 2021 року роботу КПВВ «Чаплинка» припинили до 15 липня з метою забезпечення можливості проведення робіт з діагностики та удосконалення засобів зв’язку і спостереження на КПВВ.
  • У липні 2021 року робота КПВВ «Чаплинка» через проведення ремонту інфраструктури була припинена до 15 серпня. У серпні 2021 року роботу КПВВ припинили до 15 вересня.
  • 15 вересня 2021 року Херсонська ОДА повідомила, що функціонування КПВВ «Чаплинка» припинено з 16 вересня по 18 жовтня через проведення ремонтних робіт.