Путін заявив про загрозу НАТО з України

Президент РФ Володимир Путін заявив про освоєння території України з боку НАТО, що становить реальну загрозу для Росії.

«Загроза з боку НАТО має для нас важливе значення. Формальне членство в НАТО України може не відбутися, а військове освоєння території вже йде. І це реально створює загрозу Російській Федерації», – заявив Путін на засіданні дискусійного клубу «Валдай» у Сочі.

Він провів при цьому паралель із ситуацією кінця 80-х років, пов’язаною з об’єднанням Німеччини. «Коли всі з усіх боків говорили, що після об’єднання тієї ж Німеччини у жодному разі руху на захід інфраструктури НАТО не буде, хоча б у цьому Росія повинна була бути впевнена. Так говорили, були публічні заяви. А що на практиці? Обдурили. А тепер кажуть: а де папірці, покажіть», – сказав президент РФ.

«Отже, і раз розширили, і два розширили, а наслідки жодні військово-стратегічні? Інфраструктуру наближають. Ось у Румунії, Польщі встановили системи ПРО, але з пусковими установками, на яких можна розмістити «Томагавки» – ударні системи. І зробити це легко, одним помахом, тільки програмне забезпечення потрібно поміняти – і все», – додав Путін.

Альянс наростив свою присутність в Чорноморському регіоні і зараз продовжує вивчати можливості для швидкого перекидання підкріплень в разі потреби. Про це повідомив генсек НАТО Йенс Столтенберг.

Президент Володимир Зеленський затвердив Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року.

Як повідомлялось, 14 червня 2021 року лідери країн-членів НАТО в заключній декларації, прийнятій за підсумками саміту Північноатлантичного Альянсу, який пройшов в Брюсселі, підтвердили рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна буде членом Організації Північноатлантичного договору, констатуючи, що Київ має просуватися вперед на шляху реформ, включаючи боротьбу з корупцією, і повністю використовувати вже наявні у нього інструменти для досягнення членства.

Нагадаємо:

  • В червні 2020 року Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей (EOP) НАТО. Україна стала шостим партнером по розширеним можливостям НАТО поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на областях, що представляють взаємний інтерес.
  • 4 червня 2021 року РНБО України розглянула питання про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до НАТО й ухвалила низку відповідних рішень.
  • За словами заступника глави Офісу президента Андрія Сибіги, Україна впевнена, що зробила все необхідне для отримання Плану дій щодо членства в НАТО. Ключові країни світу, євроатлантичне співтовариство підтримують прагнення України вступити до Північноатлантичного Альянсу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine