Шахраї розробили фейковий застосунок «Дія»: у Мінцифри нагадали про відповідальність за його використування

Новини
Фото: gagadget.com

Шахраї розробили та пропонують купити фейковий застосунок «Дія» з редактором даних для Android: спочатку в ньому були екземпляри студентського квитка, паспорта громадянина України, картки платника податків та посвідчення водія, а після оновлення з’явився внутрішній COVID-сертифікат, який свідчить нібито про проходження повного курсу вакцинації. У Мінцифри нагадали про відповідальність за користування фейковим додатком.

Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA з посиланням на інформацію cайту gagadget.com.

Розробники підробної «Дії» в соцмережах заявляють, що фейковий застосунок нібито не викликає підозр у продавців. Купити «продукт» можна за 120 гривень.  Софт рекламують у фейковому Telegram-каналі «Дія», в якому вже зібралося майже 4000 учасників, і в Facebook.

Про появу підробки також повідомив у своєму telegram-каналі міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Він уточнив, що фейкова програма з дизайном справжньої «Дії» встановлюється за посиланням, а не з Google Play, як має бути.

Міністр наголосив на тому, що документи з підробної програми не верифікуються через QR-код, а також нагадав тим, хто купує подібні «сервіси», що не тільки «розробники», а й вони можуть потрапити під статтю «підроблення документів».

Розрізнити справжню та фейкову «Дію» просто: потрібно верифікувати документи за QR-кодом, а не перевіряти їх візуально. Саме на такому порядку перевірки наголошують у Мінцифри.

22 жовтня міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що правоохоронці відкрили майже 800 кримінальних проваджень за підроблення COVID-сертифікатів.

Нагадаємо: