В рамках політично мотивованих справ 116 осіб у Криму позбавлені волі — КПГ

Станом на кінець жовтня 2021 року у Криму в рамках політичних чи релігійних переслідувань перебувають у місцях позбавлення волі 116 людей.

Такі дані зафіксувала Кримська правозахисна група у Моніторинговому огляді ситуації з правами людини в Криму.

«Ще чотири людини людей, ймовірно, позбавлені свободи з політичних мотивів. Ще 9 осіб перебувають під домашнім арештом», — йдеться у повідомленні КПГ.

У жовтні загальна кількість мешканців Криму, які позбавлені волі в рамках так званої «справи кримських мусульман», склала 79 осіб. Ще п’ять людей перебувають під наглядом чи під домашнім арештом.

Крім цього, на кінець жовтня 2021 року в рамках переслідування «Свідків Єгови» в Криму позбавлено волі 5 людини. Ще 9 обмежені в переміщенні: 7 — під домашнім арештом, 2 — під підпискою про невиїзд.

Нагадаємо:

  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що за час «режиму тиші» на Донбасі на 70 осіб збільшився список утримуваних бойовиками людей.
  • 23 жовтня 2021 року «суддя» «Гагарінського районного суду» окупованого Севастополя Людмила Тумайкіна винесла вирок Ігорю Шмідту, який звинувачується в організації діяльності забороненого в РФ релігійного об’єднання «Свідки Єгови»: він отримав 6 років колонії загального режиму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine