Ватажок «ДНР» Пушилін, який закрив КПВВ, звинуватив Україну у «невиплаті пенсій» жителям ОРДО

Так званий «глава ДНР» Денис Пушилін звинуватив українську владу у «невиплаті пенсій» мешканцям непідконтрольних Україні районів Донецької області.

Ватажок так званої «ДНР» Денис Пушилін Фото: ДАН

Про це Пушилін заявив в інтерв’ю одному з російських видань, повідомляє сайт «Новости Донбасса».

«Україна робить все можливе, щоб пенсії старим людям не виплачувались. Хоча ці пенсії – це не право України, а зобов’язання України, бо пенсіонери, коли вони ще працювали, сплачували це державі. Але Україна всіляко унеможливлює отримання заслужених коштів», – заявив ватажок «ДНР».

При цьому, зазначають «Новости Донбасса», Пушилін не згадав про те, що саме він наказав закрити КПВВ на лінії зіткнення, виправдовуючи цей захід ситуацією з коронавірусом.

Наразі між підконтрольною та непідконтрольною територіями Донецької області по понеділкам та п’ятницям функціонує лише один дорожній коридор КПВВ «Новотроїцьке» – КПВВ «Оленівка». При цьому, згідно з правилами «ДНР», проїхати ним можуть далеко не всі бажаючі жителі ОРДО та підконтрольної території.

Непрацюючі КПВВ стали на заваді, зокрема, для пенсіонерів з непідконтрольної частини Донбасу. Щоб отримати пенсії, їм потрібно забрати гроші на підконтрольній Україні території. Тому багато людей змушені їхати з ОРДО на підконтрольну територію України в об’їзд через Росію, що займає більше часу та коштує значно дорожче.

Напомним:

  • На початку листопада 2021 року заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук поінформувала, що на рахунках Ощадбанку, який є єдиним банком, через який проходять соцвиплати для внутрішньо переміщених осіб, накопичилося 11 мільярдів гривень невикористаних коштів пенсіонерів із ОРДЛО.
  • Правозахисники вказують на низку важливих нюансів та «підводних каменів» у постанові Кабміну від 10.11.2021 №1165, якою нарешті затверджено порядок виплати пенсійних боргів окремим особам, які постраждали від конфлікту та яка набрала чинності 12 листопада. Така заборгованість масово почала виникати після затвердження урядом у квітні 2018 року постанови №335, на підставі якої понад 3 роки поспіль блокувалася виплата пенсії за минулий період ВПО та іншим категоріям осіб із вказівкою про те, що розрахунок буде здійснено після прийняття Кабміном так званого «особливого порядку».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine