- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Джелялов просить писати листи до СІЗО йому та братам Ахтемовим – Полозов

Заарештований в окупованому Криму перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов просить усіх, хто його підтримує, писати листи до СІЗО йому та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим. Усіх трьох ФСБ обвинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася у селі Перевальне.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Микола Полозов, який 25 листопада разом із колегою Еміне Авамілєвою зустрілися з Джеляловим у СІЗО Сімферополя.

«Він розповів нам про умови утримання та стан здоров’я. На щастя, зі здоров’ям усе гаразд. Легка застуда вже пройшла. А ось умови утримання на краще не змінилися. У камері досі немає опалення, крім того досі не вирішено адміністрацією СІЗО питання обладнання камери необхідною побутовою технікою. Також з’ясувалося, що медикаменти, які дружина передає Наріману, не доходять до нього в повному обсязі», – написав Полозов.

Він додав, що найбільше Джелялова засмучує тотальна інформаційна ізоляція, якою його оточили у СІЗО, куди досі до нього не надходять листи.

У зв’язку з цим, зазначив Полозов, Джелялов попросив опублікувати свою заяву:

«Писати політв’язню важливо не лише тому, що ці листи надають йому сили вистояти перед несправедливістю. Не тільки тому, що така увага збільшує його шанси повернутися на свободу фізично та морально здоровим, уникнувши існуючих у в’язницях загрози та небезпеки.

Не секрет, що політичними переслідуваннями влада прагне залякати суспільство, зробити його слухняним, ізолювавши активних людей, чиї вчинки та слова знаходили відгук в умах та серцях.
Своїми листами ми протистоїмо цьому прагненню. Ми зберігаємо відданість один одному, відданість спільним ідеям та цілям.

Тому ці листи важливі не лише для в’язнів, а й для тих, хто їх пише, для всіх нас. Просте «Мераба!» (Привіт!), яке напишите ви і прочитаю я, знешкодить задуми недругів розділити нас, залишивши кожного з його проблемами. Не дозволить нас перемогти! Пишіть!».

АДРЕСА ДЛЯ ЛИСТІВ (писати потрібно російською):

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополь
295051, г. Симферополь, б-р. Ленина, д. 4
Джелялову Нариману Энверовичу (1980 г.р.)
Ахтемову Асану Исламовичу (1989 г.р.)
Ахтемову Азизу Эскендеровичу (1996 г.р.)

Як повідомлялось, 28 жовтня 2021 року в Криму «Київський районний суд» Сімферополя продовжив до 23 січня 2022 року термін утримання під вартою першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову і двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим, яких ФСБ обвинувачує у здійсненні «диверсії», яка нібито відбулася на газопроводі у селі Перевальне.

Нагадаємо: