Зеленський заявив, що Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН

Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН. Україна чекає на отримання нею офіційного статусу міжнародної організації.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час свого щорічного виступу у Верховної Раді.

«Вперше з 2014 року деокупація Криму була обговорена на найвищому міжнародному рівні. Ми повернули Крим у світовий порядок денний. Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН. Ми чекаємо на отримання нею офіційного статусу міжнародної організації», – заявив президент.

Також він нагадав, що вперше була розроблені та ухвалені Стратегія деокупації та реінтеграції Криму та закон про корінні народи, який закріпив статус кримських татар.

У першому саміті Кримської платформи взяли 45 делегацій, лідери країн G7, ЄС, США, керівництво НАТО, ОБСЄ та Ради Європи.

23 серпня пройшов інавгураційний Саміт Кримської платформи. Він офіційно запустив перший міжнародний формат щодо Криму. 

Учасники Міжнародної Кримської платформи підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, мілітаризацію півострова, порушення прав людини та свободи судноплавства в регіоні й закликали Російську Федерацію до конструктивної участі в діяльності платформи, йдеться у спільній декларації за результатами саміту.

Кримська платформа – це ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат.

Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Естонія в Україні Каймо Кууск в ексклюзивному інтерв’ю Центру журналістських розслідувань закликав наповнити Кримську платформу конкретними справами. 

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine