- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Суд заарештував 13 літаків російської авіакомпанії «Смартавіа» – літали до Криму

На 13 пасажирських літаків російського АТ «Авіакомпанія Смартавіа» за матеріалами СБУ накладено арешт за порушення порядку в’їзду та виїзду на тимчасово окуповану територію України – АР Крим. 

Про це повідомляє пресслужба СБУ

Тринадцять літаків російського авіаперевізника АТ «Авіакомпанія Смартавіа» порушили порядок в’їзду та виїзду на тимчасово окуповану територію України – вони здійснювали польоти на тимчасово окуповану територію АР Крим. На повітряні судна-порушники накладено арешт у рамках кримінального провадження за матеріалами СБУ.

Кримінальне провадження відкрито за статтями Кримінального кодексу України про державну зраду, незаконне переправлення осіб через державний кордон України, порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї і порушення правил міжнародних польотів.

Наразі, за даними досудового слідства, польоти до тимчасово окупованого Криму здійснюють 37 авіакомпаній РФ.

Загалом за матеріалами СБУ накладено арешти вже на 249 російських повітряних суден, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до тимчасово окупованого півострова.

АТ «Авіакомпанія Смартавіа» до квітня 2020 року виконувала рейси під брендом «Нордавіа». Засновником АТ вказане ПАТ «Аерофлот». Флот авіакомпанії складається з 15 літаків. 

Нагадаємо: