Нацгвардієць Марків остаточно виправданий – рішення касаційного суду

Новини
Віталій Марків в аеропорту «Жуляни», 4.11.2020 Фото: Youtube МВС УКРАЇНИ

Вищий касаційний суд Італії остаточно виправдав старшого сержанта Нацгвардії України Віталія Марківа, раніше несправедливо засудженого до 24 років ув’язнення за обвинуваченням у загибелі італійського журналіста.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Марківа Олесь Городецький.

В Римі Вищий касаційний суд Італії відхилив усі касаційні позови щодо рішення Апеляційного суду в Мілані, який повністю виправдав старшого сержанта Нацгвардії України Віталія Марківа, якого у липні 2019 року суд міста Павія засудив до 24 років ув’язнення за обвинуваченням у нібито вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі. 

«У справі Марківа поставлена крапка. Всі позови відхилені. Рішення Міланського суду залишили в силі. Ура!», – написав Олесь Городецький.

Український нацгвардієць Віталій Марків 4 листопада 2020 року повернувся в Україну після того, як провів понад 3 роки за ґратами в Італії через несправедливе обвинувачення в нібито убивстві італійського журналіста Андреа Рокеллі у 2014 році на Донбасі. Апеляційний суд Мілану 3 листопада 2020 року повністю виправдав Марківа. 

Нагадаємо:

  • 12 липня 2019 року в Італії суд міста Півія засудив до 24 років позбавлення волі старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа за нібито причетність до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі і його напарника росіянина Андрія Миронова 24 травня 2014 року в ході бойових дій на Донбасі. При цьому обвинувачення просило для нацгвардійця 17 років позбавлення волі. Маркыв має подвійне громадянство України і Італії.
  • 24 вересня 2019 року, під час зустрічі з Конте в Нью-Йорку, Зеленський запропонував створити спільну слідчу групу для з’ясування обставин загибелі Роккеллі, в причетності до якої обвинувачують Марківа. Президент України зазначив, що очікує всебічного і об’єктивного розгляду справи Марківа.
  • 20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення Суду італійського міста Павія, який визнав Віталія Марківа нібито винним у вбивстві Роккеллі. Розгляд апеляції Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року.
  • 3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілану повністю виправдав старшого сержанта Нацгвардії України Віталія Марківа, якого у липні 2019 року суд міста Павія засудив до 24 років ув’язнення за обвинуваченням у нібито вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі.