Мобільний оператор «ДНР» пояснив причини проблем із зв’язком в ОРДО

Новини
Фото: ДАН

Так званий «республіканський оператор стільникового зв’язку ДНР «Фенікс» пояснює проблеми із мобільним зв’язком в окремих районах Донецької області значним зростанням кількості абонентів.

Про це заявив директор оператора «Фенікс» Микола Хардіков, передає сайт «Новости Донбасса».

«Хотілося б вибачитись за ті неприємні сюрпризи, які виникли восени цього року», – сказав Хардіков.

За його словами, кількість підключень до мережі безперервно зростала.

«Ми підозрювали, що буде таке глобальне зростання абонентської бази. І з 2020 року ми розпочали опрацювання мережі, збільшення її потужності тощо. Було впроваджено пілотні проекти в таких містах як Ясинувата та Макіївка. Станом на 2019 рік у республіці працювало лише 80 базових станцій 4G-LTE. Бачачи потребу та затребуваність цієї послуги, тільки за останній рік ми побудували 60 базових станцій і 25 ще будуть добудовані та запущені в експлуатацію», – сказав Хардіков.

Він стверджує, що до кінця 2022 року в операторі «Фенікс» сподіваються довести покриття 4G в ОРДО практично до 100%.

Водночас Хард»ков визнав, що впровадження російського коду «+7» поки що відкладено. «На жаль, ситуація, що склалася, відсунула на другий план введення віртуального номера +7, але роботи в цьому напрямку ведуться», – додав директор «Фенікса».

Оператор «Фенікс» запустили в «ДНР» у 2015 році. Працює на захоплених потужностях українських мобільних операторів «Київстар» та Lifecell. Також в ОРДО можна скористатися послугами українського оператора Vodafone, але доступні не всі пакети. У компанії Vodafone зазначають, що співробітники не мають вільного доступу до технічного обладнання, яке розташоване в ОРДО.

Як повідомлялось, з 1 листопада 2021 року в ОРДО «республіканський оператор стільникового зв’язку ДНР «Фенікс» підвишив плату за користування тарифами «Народний» та «Народний інтернет», які є найбільш доступними для місцевих мешканців.

Нагадаємо:

  • В кінці липня 2021 року в ОРДО до мобільних номерів абонентів так званого «республіканського оператора стільникового зв’язку ДНР «Фенікс» додали нові номери, які доступні в Росії з кодом +7958 і належать російському віртуальному оператору стільникового зв’язку Sprint. Однак даний перехід торкнувся не внутрішніх дзвінків, а лише виклики з номерів за межами ОРДО, тобто під час дзвінка в Росії на вказаний новий номер відбувається пряме з’єднання з «Феніксом» в «ДНР».
  • Жителям ОРДО не рекомендують при виїзді на підконтрольну територію України брати з собою SIM-карту «оператора ДНР «Фенікс»: вона не знадобиться в дорозі, а при проході через український КПВВ можуть виникнути проблеми.
  • Після того, як з 1 листопада в ОРДО місцевий «оператор стільникового зв’язку ДНР «Фенікс» підвищив ціни на найбільш доступні для місцевих жителів тарифи на мобільний зв’язок та інтернет, в окупованому Донецьку встановили близько 100 таксофонів, які стають все більш затребуваними у населення.