США виділили $24,5 млн допомоги на посилення кордону з РФ та Білоруссю

США виділили допомогу українським прикордонникам у розмірі майже 24,5 мільйона доларів. Технічну та іншу допомогу буде направлено всім прикордонним загонам, які виконують завданні на кордоні з Росією та Білоруссю.

Проєкт розпочнеться в січні та буде реалізований протягом року. Він сприятиме забезпеченню першочергових потреб прикордонних підрозділів.Державна прикордонна служба України зареєструвала відповідно до ухвалених рішенням Кабінету Міністрів України вимог Проект міжнародної технічної допомоги, повідомили у пресслужбі відомства.

«Сучасні засоби відеофіксації та безпілотні комплекси, індивідуальний захист прикордонників, а також забезпечення їх розташування в польових умовах, посилення транспортом та засобами зв’язку – це ті потреби, які ми узгодили з нашими стратегічними партнерами», – зазначив голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко.

Президент США Джо Байден 27 грудня підписав Закон про оборонний бюджет (National Defense Authorization Act) на 2022 фінансовий рік загальним обсягом 768,2 мільярда доларів. Він передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів.

Як повідомлялося, у жовтні 2021 року до України був доставлений вантаж додаткової міжнародної безпекової допомоги на 60 млн доларів від уряду Сполучених Штатів Америки для потреб Збройних Сил України, яка включає боєприпаси, протитанкове та високоточне озброєння, засоби радіолокаційного спостереження, медичне майно тощо.

Нагадаємо:

  • 1 березня 2018 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні 210 протитанкових ракетних комплексів Javelin і 37 пускових установок до них на загальну суму близько 47 млн. доларів. У квітні 2018 року ПТРК Javelin були доставлені в Україну.
  • На початку жовтня 2019 року Державний департамент США затвердив продаж Україні 150 ракет до переносних ПТРК Raytheon Co Javelin і пов’язаного з ними обладнання на суму до 39,2 млн доларів.
  • В кінці грудня 2019 року Україна уклала новий контракт з США на поставку другої партії ПТРК Javelin завдяки закупівлям, здійсненим безпосередньо Міноборони України за програмою Пентагону «Міжнародні військові продажу» (Foreign Military Sales, FMS).
  • У лютому 2020 року Міністерство оборони США уклало новий контракт на виробництво протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin для країн-партнерів, зокрема і для України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine