- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

«На хворих ногах схильний до втечі». Політв’язень Яцкін етапований до російської колонії: йому вже загрожують – адвокат Полозов

Український політв’язень Іван Яцкін, якого етапували із СІЗО Саратова, прибув у виправну колонію №44 до міста Білово Кемеровської області РФ, де його вже «поставили на профоблік як схильного до втечі».

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

«Це на хворих-то ногах, схильний до втечі… Також він наражається на звернення, що принижує людську гідність, образам і загрозам за приналежність до української нації та наявності громадянства України», – написав Полозов.

Адвокат нагадав, що Яцкін гостро потребує проведення медичного обстеження після перенесеного голодування, а також забезпечення гарантій його безпеки.

Як повідомлялось, 21 травня 2021 року «Верховний суд Криму» засудив Івана Яцкіна, якого ФСБ обвинуватила в нібито «шпигунстві» на користь України, до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Також Яцкін засуджений до одного року обмеження волі після відбування покарання.

16 вересня 2021 року розташований в Сочі Третій апеляційний суд загальної юрисдикції провів виїзне засідання в окупованому Сімферополі, в ході якого відхилив апеляційну скаргу на незаконний вирок «Верховного суду Криму» кримчанину Івану Яцкіну. Таким чином рішення «суду» першої інстанції було залишено чинним.

Нагадаємо: