Україна закрила суднам РФ доступ до своїх внутрішніх вод

В Україні 1 січня набув чинності закон про внутрішній водний транспорт, який забороняє російським суднам доступ до внутрішніх вод України: забороняється доступ до внутрішніх вод України суднам під прапором держави-агресора, які перевозять пасажирів і вантаж між річковими портами.

Документ опубліковано на сайті Верховної Ради України. До внутрішніх вод країни належать такі річки, як Дністер, Дунай та Дніпро.

Також забороняються каботажні рейси суден під російським прапором. Заборонено реєстрацію російських плавальних засобів у Державному судновому реєстрі України.

Як повідомив Андрій Клименко, головний редактор порталу BlackSeaNews та співзасновник Чорноморського інституту стратегічних досліджень, журналісти по всій країні обурювалися самим фактом демонстрації прапору РФ на річках України.

«Судна під прапором РФ та/або з судновласниками РФ більш не пустять до українських річкових шляхів… Ну, нарешті. Наші кореспонденти з багатьох міст на Дніпрі обурювалися самим фактом демонстрації прапору РФ на річках України. А ми казали багато років про ризик диверсій на шлюзах та в річкових портах від Херсону та Запоріжжя до Києва. Це Закон України «Про внутрішній водний транспорт», вступив в ді. сьогодні 1.01.2022. №1054-IX, прийняття від 03.12.2020», – написав Клименко.

Як повідомлялось, 3 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про внутрішній водний транспорт, важливий для впровадження Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом. Міністр інфраструктури Владислав Криклій наголосив, що закон дає старт реформі річкових перевезень і відродженню ефективної річкової логістики в Україні.

Закон сприятиме розвитку берегової інфраструктури внутрішнього водного транспорту, поліпшення стану річкового господарства, розвитку на конкурентних засадах ринку послуг у сфері внутрішнього водного транспорту і залученню інвестицій, переорієнтації вантажопотоків на екологічний транспорт та інше.

Нагадаємо:

  • 10 грудня 2021 року міністр оборони України назвав черговим інформаційним вкидом з боку Росії повідомлення ФСБ РФ про начебто існуючу загрозу  безпеці судноплавства з боку пошуково-рятувального судна  ВМС України «Донбас» в Азовському морі. Олексій Резніков нагадав, що Азов і Керченська протока за угодою між Україною і РФ від 2003 року є внутрішнім морем двох країн.
  • ФСБ повідомила на своєму офіційному сайті про «загрозу безпеки мореплавання» з боку пошуково-рятувального корабля ВМСУ «Донбас», який нібито мав намір пройти до Керченської протоки.
  • 18 листопада 2019 року Росія передала українській стороні кораблі ВМСУ, захоплені російським військовими 25 листопада 2018 року в Чорному морі в районі Керченської протоки. При цьому в РФ стверджують, що передали кораблі Україні не на вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, а лише «на відповідальне зберігання», оскільки вони все ще – речовий доказ у кримінальній справі про «незаконне порушення кордону РФ».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine