Мілітаризація Криму: РФ облаштує полігон під горою Агармиш

Новини
Вид на полігон "Старокримський" з гори Агармиш Фото: Олександр Красних / Google maps

Міністерство оборони РФ анонсувало облаштування полігону «Старокримський» в окупованому Криму для тренувань повітряно-десантних військ.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони РФ. 

Один з двох військових полігонів, переоблаштованих для потреб повітряно-десантних військ РФ, розташований на території окупованого Криму. 

«У 2022 році кілька десантно-штурмових та артилерійських підрозділів переозброїть на сучасну техніку, будуть обладнані нові полігони «Синя Осока» в Іванівській області та «Старокримський» у Республіці Крим», – сказано у повідомленні про плани повітряно-десантних військ РФ на майбутній рік на офіційному сайті Міноборони РФ. 

Полігон ВМС України «Старокримський» в Криму розташований між горою Агармиш і селом Привітне, на північ від м. Старий Крим. 

Полігон «Старокримський», окупований Крим Фото: Google maps

У 2006 році полігон «Старокримський» мав бути задіяний у міжнародних військових навчаннях Sea Breeze, для чого мав бути переобладнаний за рахунок США. Однак через провокації проросійських сил проти заходу американського судна до Феодосії та неспроможність Верховної Ради ухвалити дозвіл на перебування військ НАТО на території України ці плани були зірвані. 

26 червня 2019 року під час стрибків з парашутом на полігоні загинуло двоє військовослужбовців повітряно-десантних військ РФ – вони приземлилися на водну поверхню і не змогли вчасно звільнитися від підвісної системи парашута. 

Нагадаємо: 

  • 25 березня 2021 року міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив, що російське військове відомство в рамках нарощування бойових можливостей військ планує до кінця року переформувати 56-ю десантно-штурмову бригаду в 56-й десантно-штурмовий полк з пунктом постійного базування в окупованій Феодосії.
  • 9 серпня 2021 року українська делегація на засіданні Ради безпеки ООН з підтримання міжнародного миру і безпеки на морі заявила, що Росія не припиняє нарощування військового потенціалу в Азово-Чорноморському регіоні і закликала припинити обмежувати там вільне судноплавство.
  • 9 грудня 2021 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів». Документ посилається на Кримську платформу і її декларацію.