Вакцинація проти COVID-19: бустерну дозу робитимуть усім – зокрема й мешканцям ТОТ

Новини
вакцинация
Фото: REUTERS

Міністерство охорони здоров’я дозволило робити бустерну (додаткову) дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, зокрема й для громадян України з тимчасово окупованих територій.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих віком від 18 років через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації.

«Підписав наказ Міністерства охорони здоров’я України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», – написав Віктор Ляшко. 

Міністерство охорони хдоров’я повідомляє, що для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer. Тим, хто щепився вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. зазначається, що за відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншим препаратом згідно з дозволеними в Україні схемами.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року, а до того часу можна користуватися своїм попереднім сертифікатом, сказано у повідомленні міністерства.

Отримати бустерну дозу можна у будь-якому пункті чи центрі вакцинації від COVID-19. 

  • У пунктах пропуску «Чонгар» та «Каланчак» на адміністративному кордоні з окупованим Кримом 1 грудня почали вакцинувати від COVID-19. У пунктах є вакцини Pfizer, Moderna та Coronavac.
  • Вакцинацію у пунктах пропуску проводять мешканцям Криму та Севастополя.
  • З понеділка по п’ятницю з 09.00 до 15.00 працюватимуть мобільні бригади у складі 1 лікаря та медичної сестри.