Знайдену під Азовом прісну воду можна використовувати лише з технічних цілях, для пиття потрібна обробка – Хуснуллін

Новини
Віцепрем'єр РФ Марат Хуснуллін Фото: РИА Новости Крым. Дмитрий Макеев

Виявлену під дном Азовського моря прісну воду через значний рівень мінералізації можна використовувати лише з технічних цілях. Для використання її як питної потрібна додаткова обробка.

Про це йдеться у презентації будкомплексу Росії за підсумками минулого року, яка опублікована на сторінці в Instagram російського віце-прем’єра Марата Хуснулліна, який курирує окупований Крим в уряді РФ.

«Знайдено слабомінералізовану воду, яка є умовно питною (придатна для використання в технічних цілях: полив, системи нагрівання та охолодження). За наявності необхідної водопідготовки, вода може бути використана як питна», – йдеться на слайді презентації.

Як повідомлялось, 27 жовтня 2021 року так званий «голова Криму» Сергій Аксенов заявив, що прісна вода з джерел, розташованих під дном Азовського моря, може виявитися непридатною для питного водопостачання окупованого Криму та використовуватись лише з технічною метою. Остаточний висновок дадуть експерти.

У листопаді 2021 року науковий керівник Інституту водних проблем Російської академії наук Віктор Данилов-Данільян заявив про безперспективність видобутку прісної води з-під Азовського моря.

Нагадаємо:

  • 17 грудня 2020 року президент РФ Володимир Путін заявив, що вирішувати проблему водозабезпечення окупованого Криму за рахунок опріснення морської води дорого. За його словами, на півострові є достатні запаси прісної води, її треба тільки ефективно використовувати. Крім того, є ідея шукати прісну воду під Азовським морем. 30 грудня 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов заявив, що роботи з розробки запасів прісної води під Азовським морем, які можуть бути використані для вирішення проблеми дефіциту води в окупованому Криму, займуть кілька років.
  • 8 квітня 2021 року «віце-прем’єр Криму» Євген Кабанов повідомив, що одна з «провідних російських компаній» почала розвідувальні роботи для вивчення потенціалу водоносних шарів під дном Азовського моря, які можуть стати ще одним джерелом для водопостачання Криму.
  • 30 липня 2021 року російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін, який курує окупований Крим в уряді РФ, повідомив, що з джерел, розташованих під дном Азовського моря, видобули першу партію прісної води, яку передбачається використовувати для водопостачання півострова. Її якість перевіряють фахівці у Москві.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.