Токаєв оголосив про виведення військ ОДКБ з Казахстану з 13 січня

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив про завершення основної місії ОДКБ та виведення «миротворчих» збройних сил з країни з 13 січня.

Касим-Жомарт Токаєв, Фото: Getty images

Про це повідомляє «Новая газета».

«Основну місію миротворчих сил ОДКБ успішно завершено. За два дні розпочнеться поетапне виведення об’єднаного миротворчого контингенту ОДКБ. Процес виведення контингенту займе трохи більше 10 днів», — сказав Токаєв.

Нагадаємо:

  • З 2 січня 2022 року в Казахстан відбуваються масові протести проти підвищення цін на скраплений газ, що переросли у вимоги відставки уряду і президента. Силовики застосували світлошумові гранати і сльозогінний газ, протестувальники трощили поліцейські авто. У відповідь влада оголосила надзвичайний стан, ввела в Алмати військових і бронетехніку. Затримано кілька сотен протестувальників. Президент Казахстану розпустив уряд, поклавши на нього провину за зростання цін.
  • Організація Договору колективної безпеки (ОДКБ, до якої входять РФ, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Узбекістан і Таджикістан) вирішила на прохання президента Касим-Жомарта Токаєва ввести «Колективні миротворчі сили» до Казахстану, де другу добу триває повстання, у яке переросли вуличні протести проти підвищення ціни на скраплений газ.
  • 7 січня 2022 року РФ, Білорусь, Вірменія і Таджикістан ввели свої війська на територію Казахстану на запрошення президента Касим-Жомарта Токаєва. В місті Алмати відбуваються вуличні бої між армією Казахстану і озброєними учасниками протестів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine