Ілон Маск виводить на орбіту український супутник «Січ». Трансляція

Новини
Український супутник «Січ 2-30 (2-1)» Фото: Facebook Олег Уруський

Компанія SpaceX Ілона Маска 13 січня 2022 року виводить на орбіту український супутник «Січ-2–30». Запуск має відбутися з пускового майданчика на мисі Канаверал (США) о 17:30 за київським часом.

Супутник дистанційного зондування Землі «СІЧ-2–30» — перший за останні 10 років апарат вітчизняного виробництва, який Україна планує запустити в космос. Його розробили та виготовили фахівці державного конструкторського бюро «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» в Дніпрі, яке уклало контракт з європейським оператором пускових послуг ISILAUNCH щодо виведення на орбіту космічного апарата.

Нагадаємо:

  • 1 лютого 2021 року віцепрем’єр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський повідомив, що президент Володимир Зеленський доручив вивести на орбіту власний супутник дистанційного зондування Землі «Січ 2–30 (2–1)» до кінця 2021 року.
  • 4 березня 2021 року голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха повідомив, що американська компанія SpaceX Ілона Маска готова запустити на орбіту за $1 млн український супутник «Січ 2–1», який розробляють в державному конструкторському бюро «Південне».
  • 19 квітня 2021 року голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай повідомив, що загальна вартість запуску українського супутника «Січ 2–30 (2–1)» американською компанією SpaceX Ілона Маска обійдеться Держкосмосу в 1,99 млн доларів США.