В Мурадова радять адвокатам Франчетті шукати захисту від екстрадиції в ЄСПЛ 

Новини
Олександр Франчетті в суді Праги, 14.09.2021 Фото: Ondřej Deml, ČTK

Адвокати затриманого на запит України активного учасника російської окупації Криму, фігуранта розслідування ЦЖР Олександра Франчетті мають звернутися до ЄСПЛ за забороною його екстрадиції до України, вважають у «постійному представництві Криму при президентові РФ».

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на Олександра Молохова, заступника керівника робочої групи з міжнародно-правових питань при «постійному представництві Криму при президентові РФ», яке очолює “віце-прем’єр-міністр уряду Криму” Георгій Мурадов.

«Ми наполягаємо на тому, щоб звертатися до Європейського суду [з прав людини] у Страсбурзі для того, щоб вжити термінових забезпечувальних заходів. Європейський суд має такі повноваження — заборонити видачу Україні як неправовій державі, в якій немає гарантій дотримання прав людини», — сказав Молохов. 

За його словами, відповідну ініціативу озвучено захисникам росіянина.

Як повідомлялося, міська прокуратура Праги висунула пропозицію про видачу Чехією російського громадянина Олександра Франчетті, який брав участь в анексії Російською Федерацією українського півострова Крим, правоохоронним органам України.

«Остаточне рішення про передачу затриманого 12 вересня 2021 року в празькому аеропорту на підставі виданого Україною міжнародного ордера на арешт росіянина Олександра Франчетті ухвалить міністр юстиції Чехії», — повідомляло Радіо Прага.

Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Туристи Путіна: Олександр Франчетті» спецпроекту «Шуцмани Путіна» розповідав про долю громадянина РФ Олександра Франчетті, який під час окупації Криму Росією на початку 2014 року очолював розвідувальний підрозділ «Северный Ветер» так званої «Самооборони Севастополя». Після закінчення «російської весни» на півострові він виявився вже не потрібен Росії. Франчетті виїхав на ПМЖ до Чехії, де перетворився на завзятого критика путінського режиму.