Сенату США необхідно зробити «кримські санкції» ефективнішими – сенатор Портман

Сенату США необхідно шукати нові способи зробити «кримські санкції» ефективнішими у зв'язку з гуманітарною ситуацією в незаконно окупованому Росією Криму.

Роберт Портман, сенатор-республіканець від Огайо Фото: AP

Про це в ексклюзивному коментарі Радіо Свобода повідомив сенатор-республіканець, співголова Групи підтримки України в американському Сенаті Роберт Портман під час візиту до Києва 17 січня.

«Проблеми з правами людини у Криму документально підтверджені не лише Сполученими Штатами, а й неурядовими організаціями, які аналізували дані, брали інтерв’ю, спілкувалися з людьми у Криму. Крим був незаконно анексований, Росія вторглася до України, захопивши Крим. Те, як поводяться з кримськими татарами, як поводяться з журналістами і з тими, кого не хоче чути російська влада, – це проблема прав людини, і її треба розглядати саме так. Тому у нас діють «кримські санкції», і нам потрібно залишити їх у силі, а також шукати способи зробити їх ще ефективнішими», – сказав Портман.

17 січня двопартійна делегація Конгресу США прибула з візитом до Києва. До її складу увійшли сенатори Роберт Портман, Кріс Мерфі, Джин Шахін, Емі Клобучар, Річард Блюментал і Роджер Вікер. Вони провели зустрічі в уряді України, а також із президентом Володимиром Зеленським.

Як повідомлялось, у серпні 2021 року Джордж Кент, тимчасовий повірений у справах США в Україні, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії заявив в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань, що влада США готова запроваджувати нові «кримські санкції», використовуючи інформацію уряду та громадянського суспільства України про російських громадян та компанії, які причетні до переслідувань та репресій проти кримчан або до крадіжки української власності в окупованому Криму.

Детально про те, як санкції США, ЄС і України впливають на сектори економіки окупованого РФ Криму і які схеми їх обходу придумали росіяни, читайте і дивіться в матеріалах спецпроекту Центру журналістських розслідувань «Як працюють кримські санкції».

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine