Окупанти планують розширити територію морського порту у Феодосії – розпорядження уряду РФ

Уряд Росії має намір розширити територію морського порту Феодосії в окупованому Криму, приєднавши до нього додаткові земельні ділянки. Всі кримські порти з 2014 року закриті урядом України для заходу суден та перебувають під українськими та західними санкціями.

Феодосійський морський торговий порт Фото: crimeaports.ru

Розпорядження №112-р про це 28 січня підписав прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін, повідомляється на сайті російського уряду.

«У порту Феодосія планується створити нову інфраструктуру для обробки та зберігання вантажів», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, робота з розширення Феодосійського порту ведеться в рамках федерального проекту «Розвиток морських портів».

Як повідомлялося, 28 грудня 2021 року так званий «голова Криму» Сергій Аксенов заявив, що Керченський і Феодосійський морські порти в окупованому Криму будуть передані у федеральну власність. «Ми передаємо Керченський і Феодосійський порти у федеральну власність для забезпечення завантаження, при збереженні штатної чисельності, трудового колективу і так далі», – сказав Аксенов на прес-конференції за підсумками року.

Він уточнив, що за дорученням президента Росії буде збільшено вантажопотік через ці морпорти.

18 січня 2022 року Аксенов повідомив, що окупований Крим та Сирія створять транспортну судноплавну компанію, яка на початковому етапі фрахтуватиме морські судна, які вже перебувають під санкціями. Компанія допоможе завантажити закриті Україною Феодосійський та Керченські порти, які передаються у федеральну власність.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine