Суд у Празі 10 лютого розгляне питання екстрадиції росіянина Франчетті до України

Новини
Олександр Франчетті у міському суді Праги, 14.09.2021 Фото: Ondřej Deml, ČTK

Міський суд Праги 10 лютого на засіданні у форматі відеоконференції розгляне справу активного учасника російської окупації Криму, фігуранта розслідування ЦЗР Олександра Франчетті, видачі якого добивається Україна.

Про це повідомили агентству ТАСС 31 січня у секретаріаті суду.

«Засідання у справі [громадянина РФ] Франчетті заплановане на 10 лютого. Воно відбудеться у форматі відеоконференції», – зазначили у суді.

Рішення провести судове засідання у форматі відеоконференції пов’язане з соціальними обмеженнями, що діють у Чехії, у зв’язку з коронавірусом. У залі засідань, де слухатиметься справа про видачу росіянина Україні, зможуть перебувати суддя, співробітники суду, представники прокуратури та адвокати Франчетті. Сам він братиме участь у ньому через встановлену у тюремній камері відеокамеру. Його утримують у празькій в’язниці Панкрац.

Справа Франчетті нещодавно надійшла до суду із міської прокуратури Праги, де, як поінформував її прес-секретар Алєш Цимбала, не виявили перешкод для екстрадиції росіянина до України. Якщо празький суд задовольнить запит України, його вердикт може бути опротестований у Верховному суді. Тим часом, остаточне вирішення питання залишається в компетенції міністра юстиції Чехії, який самостійно визначає допустимість екстрадиції на запит іноземної держави.

Як повідомлялося, міська прокуратура Праги висунула пропозицію про видачу Чехією громадянина РФ Олександра Франчетті правоохоронним органам України.

Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Туристи Путіна: Олександр Франчетті» спецпроекту «Шуцмани Путіна» розповідав про долю громадянина РФ Олександра Франчетті, який під час окупації Криму Росією на початку 2014 року очолював розвідувальний підрозділ «Северный Ветер» так званої «Самооборони Севастополя». Після закінчення «російської весни» на півострові він виявився вже не потрібен Росії. Франчетті виїхав на ПМЖ до Чехії, де перетворився на завзятого критика путінського режиму.