Правозахисники нагадали, що обов’язково треба зробити громадянам, аби без проблем перетнути КПВВ на Донбасі

Правозахисники нагадали, як громадянам потрібно підготуватися до поїздки, якщо їм доведеться перетинати лінію розмежування на Донбасі та що обов’язково треба зробити, аби пройти через КПВВ без проблем.

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: Facebook Восток SOS

Про це повідомляють фахівці Благодійного фонду «Право на захист».

Зокрема, правозахисники вказали на два важливі моменти, які допоможуть громадянам не застрягти на КПВВ:

  1. Завчасно перевірте стан вашого дозволу фізичної особи на перетин лінії розмежування («електронної перепустки») на сайті реєстру дозволів.
  2. Не натискайте на кнопку «переподати», якщо ваша перепустка діюча. Якщо статус дозволу «в обробці», ви не зможете перетнути КПВВ!

Правозахисники також навели приклади, що трапляється з громадянами на КПВВ, коли вони не виконують ці два важливих кроки.

«Якби пан Сергій урахував ці два важливі моменти, то його подорож через КПВВ «Станиця Луганська» відбулася б без пригод. Під час перетину КПВВ чоловіка не пропустили, бо «електронна перепустка» знаходиться в обробці. Повернутись на непідконтрольну українському уряду територію він не зміг, бо не мав прописки на непідконтрольній території. Через це чоловік застряг у сірій зоні, хоча до рідної домівки – в Станиці Луганській – рукою подати», – розповили у фонді.

Монітори БФ «Право на захист» допомогли чоловіку звернутися до Координаційної групи із заявою про пришвидшення обробки дозволу. На щастя, йому вдалося дістатися домівки того ж дня, хоч і з затримкою в декілька годин.

«Але трапляються і випадки, коли люди опиняються в такій ситуації напередодні вихідних або у вечірній час, коли прискорити їх звернення до Координаційної групи неможливо – це неробочі години. Так, минулі вихідні жінка з малолітньою дитиною була вимушена ночувати у Станиці Луганській. Її «перепустка» також виявилася в обробці, тому її не пропустили», – зазначили правозахисники

Вони закликали громадян бути уважними та готуватись до подорожі через лінію розмежування заздалегідь.

Як повідомлялось, правозахисники направили у Кабмін України звернення з проханням скасувати обов’язковий дозвіл, який мають отримувати громадяни на перетин лінії розмежування на Донбасі. Вони вказують, що спеціальні перепустки були запроваджені у 2015 році, коли КПВВ не були оснащені відповідними системами контролю. Зараз такі системи встановлені, тому отримання дозволів на перетин лінії розмежування вже неактуальне та лише створює проблеми для тисяч громадян, які не можуть отримати перепустку вчасно.

Нагадаємо:

  • Правозахисники нагадали, що громадянам, які планують перетинати лінію розмежування на Донбасі, треба обов’язково перевірити наявність чинної електронної перепустки. При цьому важливо знати, що перепустка для перетину КПВВ має термін закінчення, а безстроковими є тільки ті, які були оформлені після 28 березня 2019 року.
  • Оформити перепустку можна на електронному порталі державних послуг iGov або на сайті Служби безпеки України. Треба заповнити спеціальну форму, авторизуватись, заповнити всі необхідні поля. На сайті СБУ можна відстежувати процес розгляду заявки. Такий процес повинен займати не більше 10-15 днів. В подальшому на електронну пошту прийде підтвердження про те, що вам дозволяють виїзд на непідконтрольну територію, або відмова із зазначенням її причини. Після того, як громадянин отримає підтвердження, потрібно визначитися з маршрутом руху. Також потрібно пам’ятати, що уповноважені особи на КПВВ перевірятимуть документи і мету поїздки.
  • Через КПВВ на Донбасі не пропускатимуть людей, чия електронна перепустка перебуває в обробці.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine