- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Донецькій області щомісяця закінчуватиметься термін дії 2-3 тисяч карт Ощадбанку, що належать пенсіонерам-ВПО

Ощадбанк

У Донецькій області щомісяця закінчуватиметься термін дії від 2 до 3 тисяч карток Ощадбанку, які належать пенсіонерам, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО). У банку закликають клієнтів отримувати нові картки взамін прострочених, які очікують їх у філіях фінансової установи.

Відповідну інформацію надала філія Донецького обласного управління АТ «Ощадбанк» працівникам Департаменту моніторингу рівних прав та свобод офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

«За інформацією представників АТ «Ощадбанк» в Донецькій області очікується, що щомісячно кількість карток ВПО, термін яких закінчиться, становитиме 2-3 тис. шт. на місяць», – зазначили в офісі омбудсмена.

Як зазначається, станом на 1 січня 2022 року загальна чисельність зареєстрованих пенсіонерів-ВПО у Донецькій області становить 263 962 тис. осіб.

При цьому кількість неотриманих карток, термін дії яких закінчився під час карантину, станом на 1 січня 2022 року становить близько 116 тис. шт. (станом на 1 грудня 2021 року – 114,2 тис. шт.).

За даними Ощадбанку, протягом 2021 року на Донеччині було видано близько 48 тис. карток. У грудні 2021 року для отримання картки до установ Ощадбанку звернулося 10 994 особи, з них за довіреністю – 3 494 особи (у листопаді 2021 року – 14 270 осіб, з них за довіреністю – 2 312 осіб).

У січні 2022 року до установ Ощадбанку Донеччини звернулося близько 4,5 тис. пенсіонерів-ВПО, з них за довіреністю – 1 858 осіб.

В Ощадбанку нагадали, що для отримання картки клієнти з числа ВПО можуть зареєструватися в електронній черзі на офіційному сайті Ощадбанку або в чат-боті додатків Telegram або Messenger; у контакт-центрі за безкоштовним номером  0 800 210 800. Отримати платіжну картку банку пенсіонери ВПО можуть самостійно або за довіреністю.

Всього на території Донецької області функціонує 121 відділення Ощадбанку, з них 22 – у населених пунктах біля лінії розмежування, а також одне мобільне відділення, яке обслуговує прифронтову зону, одне мобільне відділення у Красногорівці Мар’їнського району та відділення на КПВВ «Новотроїцьке», яке працює кожен понеділок та п’ятницю.

Як повідомлялося, 15 грудня 2021 року Ощадбанк дозволив використання до 1 квітня 2022 року платіжних карток ВПО, які обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок» та термін дії яких спливає під час карантину. Починаючи з 1 квітня 2022 року Ощадбанк заблокує дію прострочених карток переселенців.

Понад 33 тисячі нових банківських карток очікують переселенців та жителів ОРДЛО зі статусом ВПО у відділеннях Ощадбанку. Їх потрібно встигнути забрати до 1 квітня, оскільки старі картrи будуть заблоковані і отримати по ним соціальні виплати та пенсії буде неможливо.

Нагадаємо: