Слідчі ДБР мають три версії причин трагедії на заводі «Південмаш»

Триває розслідування розстрілу нацгвардійцем Артемієм Рябчуком своїх товаришів по службі. Основною версією слідства є вчинення підозрюваним злочину через нестатутні відносини.

Про це повідомляє пресслужба ДБР з посиланням на директора установи Олексія Сухачова.

За словами Сухачова, основною версією слідства є вчинення підозрюваним злочину через нестатутні відносини. Також слідчі розглядають версію вчинення злочину у зв’язку із психічним захворюванням підозрюваного, його перебуванням у фізіологічному афекті. Третя — вчинення злочину за дорученням іноземних спецслужб. Слідчими встановлено факт відвідування підозрюваним Російської Федерації у 2019 році, де він перебував 2 тижні.

Після затримання Артемій Рябчук під час допиту пояснював, що вчинив злочин на ґрунті неуставних відносин у вигляді психологічного впливу на нього з боку солдатів старшого призову, що почалось з кінця листопада 2021 року та тривало до моменту вчинення злочину. Однак на даний момент він відмовився від усіх наданих раніше показів.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін написав у facebook, що комісія МВС із розслідування трагедії на території Південного машинобудівного заводу в Дніпрі виявила низку порушень у військовій частині, де служив нацгвардієць Артемій Рябчук. Зокрема, це порушення порядку доступу до кімнати зберігання зброї та відсутність контролю за замиканням ставниці для зброї.

Також представники комісії провели анкетування особового складу частини № 3021. За словами Єніна, вже зараз можна сказати про наявність там позастатутних відносин.

«Отримані матеріали будуть скеровані ближчими днями до ДБР. Виявлені факти позастатутних відносин не свідчать про мотиви розстрілу. Мотиви досі невідомі нам, і їх буде з’ясовувати ДБР у межах досудового розслідування», — зазначив Єнін.

Як повідомлялося, 27 січня 2022 року МВС заявило, що у Дніпрі на заводі «Південмаш» солдат-строковик розстріляв варту Нацгвардії і втік зі зброєю, загинули п’ятеро людей, ще п’ятеро були поранені. За версією слідства, солдат-строковик Рябчук Артемій Юрійович 2001 року народження під час видачі зброї з невстановлених причин розстріляв з автомата Калашникова варту військових Нацгвардії та втік зі зброєю.

  • Військовий-строковик Артемій Рябчук розповів правоохоронцям хронологію своїх дій від моменту початку розстрілу до затримання його поліцією. Нацгвардія оприлюднила імена загиблих людей. Командувач НГУ подав у відставку після подій на заводі «Південмаш».
  • Чоловіків-нацгвардійців, поранених строковиком Артемієм Рябчуком, готують на виписку з лікарні імені І. І. Мечникова у Дніпрі. 22-річна поранена дівчина пережила низку тяжких операцій, а тепер швидко одужує.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine