В Ощадбанку пояснили, скільки зберігатимуть перевипущені картки ВПО, якщо їх не забрати до 1 квітня

Ощадбанк припинить дію прострочених карток внутрішньо переміщених осіб (ВПО) 31 березня, а нові картки зберігатимуться, доки власники особисто не заберуть їх з відділень банку для чого необхідно буде пройти ідентифікацію або верифікацію. Після цього клієнти знову зможуть знімати кошти, які зберігатимуться на їхніх рахунках.

Ощадбанк

Фото: oschadbank.ua

Про це начальниця Донецького обласного управління Ощадбанку Світлана Івенко повідомила сайту «Новости Донбасса».

«Клієнт після 31 березня 2022 року не матиме змоги зняти кошти з картки або обслуговуватися цією карткою, але кошти на рахунку будуть перебувати. Вони чекатимуть своїх клієнтів, доки вони не звернуться особисто або відповідно до вимог чинного законодавства у відділення Ощадбанку і не отримають ці гроші, не пройдуть ідентифікацію чи верифікацію або не виявлять бажання закрити цей рахунок», – сказала Івенко.

Вона нагадала, що картки, термін дії яких закінчився в період карантину або закінчиться до березня 2022 року, своєчасно перевипускаються та доставляються до відділень Ощадбанку, про що клієнтам надсилаються СМС-повідомлення, із зазначенням дати та часу, коли потрібно звернутися до відділення Ощадбанку.

«І ці картки зберігатимуться в обслуговуючому відділенні банку без обмежень у часі до звернень клієнтів. Тобто поки клієнт не звернеться, картка перебуватиме у відділенні Ощадбанку», – уточнила начальниця Донецького облуправління Ощадбанку.

«Але я закликаю всіх внутрішньо переміщених осіб не відкладати це, а якомога швидше звернутися, тобто до 31 березня, для того, щоб після зазначеної дати у них була можливість розраховуватися новими картами», – додала Івенко.

Як повідомлялося, 15 грудня 2021 року Ощадбанк дозволив використання до 1 квітня 2022 року платіжних карток ВПО, які обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок» та термін дії яких спливає під час карантину. Починаючи з 1 квітня 2022 року Ощадбанк заблокує дію прострочених карток переселенців.

Понад 33 тисячі нових банківських карток очікують переселенців та жителів ОРДЛО зі статусом ВПО у відділеннях Ощадбанку. Їх потрібно встигнути забрати до 1 квітня, оскільки старі картrи будуть заблоковані і отримати по ним соціальні виплати та пенсії буде неможливо.

Нагадаємо:

  • В Ощадбанку пояснили, що скасування автоматичного продовження дії карток для переселенців та мешканців ОРДЛО не означає, що люди втратять свої гроші. Кошти залишаються на рахунку у клієнта і чекатимуть на нього. Якщо клієнт звернеться після 1 січня 2022 року, він отримає нову картку замість простроченої та отримає всі кошти, які є на його рахунку.
  • Мешканці ОРДЛО, які за станом здоров’я або через обмеження роботи КПВВ на лінії розмежування не мають змоги особисто приїхати у відділення Ощадбанку щоб отримати нову банківську картку замість простроченої, можуть доручити її отримати та зняти з рахунку пенсію іншій особі, оформивши на неї відповідну довіреність, завірену нотаріусом. При цьому банк також приймає довіреності, які завірені нотаріусами іншої країни, зокрема і Росії, бо це перебачено законодавством України.
  • Ощадбанк нагадує, що переселенцям та мешканцям ОРДЛО необхідно вже зараз спланувати свій візит до відділення банку, де лежить їхня пенсійна справа, щоб встигнути отримати нову платіжну картку до 1 квітня. Вони вже випущені і прийти за ними можна у зручний час, зареєструвавшись в електронній черзі на сайті Ощадбанку. Після 1 квітня отримати свої соціальні виплати за картками, термін дії яких минув, буде неможливо.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine