Ощадбанк дозволив до 1 квітня 2022 року використання платіжних карток переселенців

Ощадбанк до 1 квітня 2022 року використання платіжних карток внутрішньо переміщених осіб (ВПО), термін дії яких закінчується під час карантину. Починаючи з 1 квітня 2022 року Ощадбанк припинить використання зазначених платіжних карток ВПО.

Ощадбанк

Фото: oschadbank.ua

Таким чином, картки Ощадбанку для ВПО, що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок» і термін дії яких вже завершився або завершується до кінця березня наступного року, не будуть блокуватись до 1 квітня 2022 року.

Як повідомляє Ощадбанк на своєму сайті, це пов’язано з продовженням адаптивного карантину до 31 березня 2022 року.

Як повідомлялось, 10 листопада 2021 року представниця української делегації у соціально-економічній підгрупі у Тристоронній контактній групі Вікторія Страхова проінформувала, що Україна планує продовжити дію карток Ощадбанку для пенсіонерів, що проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

В Ощадбанку заявили про намір продовжити дію прострочених карток пенсіонерів зі статусом ВПО до 31 березня 2022 року, оскільки через проблеми з перетином КПВВ на лінії розмежування клієнти Ощадбанку, які живуть в ОРДЛО, не можуть забрати нові картки майже два року. При цьому термін придатності старих карток повинен закінчитися 1 січня 2022 року.

15 грудня 2021 року Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 березня 2022 року.

Нагадаємо:

  • В Ощадбанку пояснили, що скасування автоматичного продовження дії карток для переселенців та мешканців ОРДЛО не означає, що люди втратять свої гроші. Кошти залишаються на рахунку у клієнта і чекатимуть на нього. Якщо клієнт звернеться після 1 січня 2022 року, він отримає нову картку замість простроченої та отримає всі кошти, які є на його рахунку.
  • Правозахисник пояснив, що для пенсіонерів-внутрішньо переміщених осіб з ОРДЛО, яким потрібно замінити прострочені картки Ощадбанку, головна проблема зараз полягає не в ідентифікації, оскільки на період карантину вона не застосовується, а в тому, що нову картку потрібно отримати особисто, для чого треба прибути на підконтрольну територію України, тоді як окупанти фактично заблокували роботу КПВВ на лінії розмежування.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine