Найбільша логістична компанія Maersk призупиняє роботу з РФ

Влада

Найбільша логістична компанія Maersk призупиняє роботу з усіма російськими портами і доставлятиме лише критичні продукти на кшталт ліків та гуманітарних вантажів.

Про це заявила пресслужба компанії, повідомляє Reuters.

Компанія тимчасово припинить усі контейнерні перевезення в Росію та з Росії у відповідь на санкції Заходу проти Москви після її вторгнення в Україну. Раніше аналогічне рішення ухвалила сингапурська Ocean Network Express, німецька Hapag Lloyd і швейцарська MSC.

Призупинення не розповсюджуватиметься на продукти харчування, медичні та гуманітарні товари, заявили Maersk.

«Оскільки санкції прямо чи опосередковано впливають на стабільність та безпеку наших операцій, нові бронювання Maersk в океані та внутрішній частині країни в Росію та з Росії буде тимчасово призупинено», – йдеться у заяві.

Maersk володіє 31% російського портового оператора Global Ports, який управляє шістьма терміналами в Росії і двома у Фінляндії. Серед акціонерів Global Ports також російська державна атомна компанія «Росатом» і російський бізнесмен Сергій Шискарьов.

Данська компанія налічує близько 500 співробітників у Росії.

США запровадили додаткові санкції проти РФ, заборонивши американцям вести справи з центробанком Росії, також були запроваджені санкції проти Мінфіну РФ і Фонду національного добробуту.

Європейський Союз опублікував новий санкційний список, до якого потрапили російські олігархи та пропагандисти.

Mastercard та Visa заблокували доступ до платіжної системи російським банкам, що потрапили під санкції ЄС та США.

28 лютого Велика Британія заборонила всім російським суднам заходити до своїх портів. Відповідне розпорядження британського мінтрансу було розіслане до портових адміністрацій.

Як повідомлялось, 27 лютого лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США оголосили про новий потужний набір економічних обмежень проти Росії, який включає відключення російських банків від платіжної системи SWIFT, санкції проти Центробанку РФ та заборону продажу «золотих паспортів» заможним росіянам.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Хроніку за 24 лютого можна прочитати ТУТ.

Хроніку за 25 лютого можна прочитати ТУТ.

Хроніку за 26 лютого можна прочитати ТУТ.

Хроніку за 27 лютого можна прочитати ТУТ.

Хроніку за 28 лютого можна прочитати ТУТ.