Окупанти передали вкрадений в України завод «Море» у Криму від «Ростеху» до Об’єднаної суднобудівної корпорації

Новини
Феодосійський суднобудівний завод «Море» Фото: РИА Новости

Російські окупанти передали вкрадений в України феодосійський «Суднобудівний завод «Море», який через чотири роки після окупації Криму було передано до держкорпорації «Ростех», до складу Об’єднаної суднобудівної корпорації (ОСК). Підприємство оцінили в 432 млн рублів.

Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому 25 березня на сайті «Ростеху».

«Держкорпорація Ростех безоплатно передала 100% акцій феодосійського суднобудівного заводу «Море» у власність Об’єднаної суднобудівної корпорації. Відповідний договір був укладений 14 березня 2022 року, ринкова вартість акцій, що передаються, оцінюється в 432 млн рублів. Підприємство було включено до складу Ростеха у 2018 році. Принципове рішення про передачу заводу в АТ «ОСК» було ухвалене у 2021 році», – йдеться у повідомленні.

«Суднобудівний завод «Море» – відомий в світі виробник швидкісних суден і кораблів військового і цивільного призначення з динамічними принципами підтримки: судна на підводних крилах, на повітряній подушці, на повітряній каверні, такі що глісують, а також прогулянкові яхти і катери з корпусами з алюмінієво магнієвих сплавів.

Як повідомлялось, відсутність у сучасного російського суднобудування безперешкодного доступу до західних технологій, комплектуючих та обладнання призводить до зриву термінів будівництва, а певні проекти військових кораблів припиняють існування. Докладніше про це читайте в дослідженні Тетяни Гучакової «Як працюють санкції. Військова промисловість окупованого Криму», підготовленому в рамках спецпроекту «Як працюють «кримські санкції» Центру журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

Нагадаємо: