На фоні війни в Україні мільярдери РФ втратили 50 млрд доларів – Bloomberg

Новини

За 36 днів війни 22 найбагатших росіян з рейтингу Bloomberg Billionaires Index сукупно втратили 50 мільярдів доларів.

Сукупні втрати 22 найбільших мільярдерів РФ складають 50,1 млрд доларів, з початку року їх статки скоротилися до 299,47 млрд. Найбільших збитків за цей час зазнав власник «Лукойла» Вагіт Алекперов, він втратив 12,04 млрд доларів. Загалом до Топ-500 мільярдерів світу увійшли 21 громадянин Росії, для порівняння, з США заявлено 179 мільярдерів.

В першу сотню рейтингу Bloomberg Billionaires Index наразі входять лише шість російських олігархів, при чому лише один з них увійшов в Топ-50.

46 місце – Володимир Потанін, президент гірничо-металургійна компанія «Норнікель». Його статки складають – 29,4 млрд. доларів, втратив з початку року 1,47 млрд. доларів;

56 місце – Леонід Міхельсон, головний виконавчий директор компанії з видобутку природного газу «Новатек» – 27,5 млрд доларів, менше на 4,9 млрд доларів;

62 місце – Олексій Мордашов, найбільший акціонер сталеварної та гірничодобувної компанії «Северсталь» – 23,1 млрд доларів, статки зменшилися на 5,7 млрд доларів;

69 місце – Володимир Лісін, голова найбільшого російського металургійного підприємства «Новолипецький металургійний комбінат» – 23 млрд доларів, втратив 4,97 млрд доларів;

82 місце – Алішер Усманов. власник майже половини акцій гірничо-металургійного холдингу «Металлоінвест» – 19,8 млрд. доларів, статки скоротилися на 1,5 млрд. доларів;

96 місце – Андрій Мельниченко, засновник компанії з виробництва мінеральних добрив і сільськогосподарської продукції «ЄвроХім» та вугільної кампанії «Суек» – 18,1 млрд доларів. Чи не єдиний олігарх чиї статки збільшились від початку року на 600 млн доларів.

США, ЄС та Британія відповіли пакетами санкцій проти російських олігархів після початку повномасштабної війни Росії в Україні, але половина з них досі не потрапили під жодні обмеження.

Компанія Audemars Piguet 8 березня припинила експорт своєї продукції до Росії та роздрібні операції у РФ.

Як повідомлялось, Швейцарія заморозила кошти російських олігархів, які входять до санкційного списку ЄС, приблизно на 5,75 мільярда швейцарських франків.

Крім того, за п’ять днів до обшуку в годинникової компанії уряд Швейцарії посилив санкції та заборонив експорт товарів розкоші до Росії.

15 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій проти Росії. 

Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) опублікувало повний список оточення президента РФ Володимира Путіна, російських олігархів, членів їх сімей і компаній, а також підприємств ВПК, проти яких Сполучені Штати запровадили економічні обмеження через війну, яку Росія веде проти України.

США запровадили додаткові санкції проти РФ, заборонивши американцям вести справи з центробанком Росії, також були запроваджені санкції проти Мінфіну РФ і Фонду національного добробуту.

Європейський Союз опублікував новий санкційний список, до якого потрапили російські олігархи та пропагандисти.

Рада ЄС на додачу до оголошених раніше секторальних санкцій проти Росії і Білорусі вирішила застосувати обмежувальні заходи ще проти 160 росіян, серед яких є члени російської Ради Федерації, олігархи та представники бізнесу.

10 березня уряд Великої Британії запровадив санкції проти сімох наближених до президента РФ Володимира Путіна російських олігархів, серед яких власник англійського футбольного клубу «Челсі» Роман Абрамович, та власник En+ Group Олег Дерипаска. 11 березня Велика Британія оголосила про заморожування активів і заборону на поїздки 386 депутатів Держдуми РФ, які проголосували за «незалежність» «ЛДНР».

Як повідомлялось, 27 лютого лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США оголосили про новий потужний набір економічних обмежень проти Росії, який включає відключення російських банків від платіжної системи SWIFT, санкції проти Центробанку РФ та заборону продажу «золотих паспортів» заможним росіянам.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa