Свідок обвинувачення у «справі газопроводу» переплутав Асана та Азіза Ахтемових

У так званому «Верховному суді Криму» сторона звинувачення представила свого свідка, який раніше нібито спілкувався з Азізом Ахтемовим. Чоловік не зміг правильно вказати пальцем на нього на прохання захисту, - розповів адвокат Айдер Азаматов.

Асан Ахтемов. Фото: Крымская солидарность

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Свідок працює у пункті збору металобрухту. Він розповів, що приймав у Азіза Ахтемова автомобіль як металобрухт. При проханні захисту вказати пальцем на Азіза, чоловік помилився і показав на Асана, а потім забарився і не зміг дати точних показань.

Решту підсудних він не знає, Наріман Джелял йому відомий лише як громадський діяч.

Інші троє свідків не з’явилися, а допит, прокурор клопотав про їхній привод 27 квітня. Замість дослідження їхніх показань обвинувач оголошував письмові докази з матеріалів справи — характеристики підсудних, експертизи, дані із СІЗО. Згідно з цими даними, Асан Ахтемов поставлений на облік як особа, схильна до терористичної діяльності, незважаючи на те, що звинувачується за іншою статтею.

Наступне слухання відбудеться 20 квітня, триватиме допит секретного свідка обвинувачення.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
  • Детальніше про справу Нарімана Джелялова читайте у матеріалі ЦЖР Санкції для переслідувачів Нарімана Джелялова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine