Окупанти призначили Володимира Сальдо «гауляйтером» Херсонщини і Олександра Кобеця «мером» Херсона

Новини
Будівля Херсонської міської ради після зняття прапора України, Фото з соцмережі

У Херсоні російські окупанти разом з місцевими колаборантами 26 квітня провели нараду у захопленому приміщенні Херсонської міської ради, під час якої представили так званого «голову Херсонської обласної адміністрації» Володимира Сальдо та «голову Херсонської міської адміністрації» Олександра Кобеця.

Про це повідомив очільник Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута у Facebook.

«Сьогодні у приміщені міської рад Херсона окупанти та їх колаборанти провели нараду, на якій представили так званих голову Херсонської обласної адміністрації» Володимира Сальдо та «голову Херсонської міської адміністрації» Олександра Кобеця. Я переконаний, що ці колаборанти після нашої перемоги понесуть відповідальність. Вони та їх спільники. А ці призначення є незаконними, тому що Херсон і Херсонщина – це Україна», – сказав Лагута.

Він нагадав, що після окупації Херсона, команда Херсонської ОВА була змушено покинути місто, але продовжує працювати, щоб забезпечити життєдіяльність області.

В свою чергу, Херсонський міський голова Ігор Колихаєв повідомив у Facebook, що сьогодні його заступникам та керівникам комунальних підприємств, департаментів, управлінь Херсонського виконавчого комітету, старостам округів, головам районних рад окупанти представили нового «главу адміністрації Херсона».

«Було озвучено, що повноваження Херсонського міського голови делегуються, згідно з наказом обласного військового коменданта Росії, Кобець Олександру Юрійовичу, який у свою чергу підпорядковується новому голові Херсонської обласної адміністрації Сальдо Володимиру Васильовичу. Кобець озвучив, що від сьогодні саме він координуватиме процеси, що забезпечують життєдіяльність міста. Співробітникам міськвиконкому запропонували розглянути можливість подальшої співпраці. Далі вибір буде зроблено кожним самостійно», – написав Колихаєв.

Він додав, що запросив в Офісі президента детальну інструкцію, що йому робити в цьому випадку та до її отримання буде залишатись на віддаленому доступі (згідно з інструкцією, отриманою від голови Херсонської ОВА Г.Лагути) і «в міру можливості здійснювати управління розпочатими процесами, що стосуються життєдіяльності міста».

«Співпрацювати із новою адміністрацією відмовився. Херсон – це Україна!», – додав Колихаєв.

Він також опублікував копію запиту до Офісу президента, в якому назвав повне ім’я призначеного російськими окупантами так званого «військового коменданта Херсонської області» – Бедрик Віктор Леонідович, про якого раніше писав Центр журналістських розслідувань.

65-річний Володимир Сальдо був мером Херсона з 2002 по 2012 рік, нардепом від Партії регіонів у Верховній Раді 7-го скликання. До початку російського вторгнення на Херсонщину Сальдо був депутатом Херсонської міської ради. З початку війни підтримав російську окупацію регіону. 16 березня Сальдо разом з іншими херсонськими колаборантами взяв участь у акції до річниці звільнення Херсона від німецьких нацистів, а згодом став членом так званого «Комітету «За мир і порядок». 17 березня Херсонська обласна прокуратура повідомила про відкриття кримінального провадження через створення фейкового органу влади на Херсонщині. Провадження розпочато за фактом надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчиненого в умовах воєнного стану (ч.2 ст.28, ч.2 ст.111 КК України).

25 квітня військові РФ захопили будівлю Херсонської міської ради і зняли з неї прапор України. Меру та співробітникам міськради дали можливість поїхати додому.

Центр журналістських розслідувань нагадує СБУ про бездіяльність, яка дозволила Сальдо і таким як він повернутись в Україну після 2014 року, завести у владу своїх людей і впливати на ситуацію місті і області. І саботувати, в тому числі, і створення тероборони Херсонщини. ЦЖР ще у 2016 році передавав СБУ записи розмов людини з голосом Сальдо, у яких йшла мова про співпрацю з ФСБ і замовлення на викрадення російських опозиціонерів, які втекли до України.

Детальніше про історію Володимира Сальдо читайте в матеріалах ЦЖР «Сальдо негативний» і «Новые «пленки Сальдо»: ФСБ ищет исполнителей на «доставку» российских «беглецов».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter