Гауляйтер Каховки Філіпчук і його прибічники привласнили приватний стадіон «Авангард» і спортивну залу

Призначений російськими окупантами гауляйтер Каховки Павло Філіпчук і його прибічники вирішили привласнити приватний стадіон «Авангард» і спортивну залу, яка є державною власністю. Колаборанти в тимчасово окупованій Каховці захопили спортивні об’єкти, які перебувають у приватній і державній власності та оголосили про «відновлення» спортивних секцій.

Павло Філіпчук Фото: investigator.org.ua

Про це розповіли джерела Центру журналістських розслідувань в Каховці. Також про це пишуть в проросійських каховських телеграм-каналах, які самі окупанти називають своїми офіційними «засобами інформації».

Зокрема, до захопленої російськими окупантами дитячо-юнацької спортивної школи Каховської міської ради вирішили «приєднати» приватний стадіон «Авангард» і спортивну залу колишньої Державної Каховської технічної школи.

Стадіон «Авангард» є власністю ПрАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування». Незадовго до повномасштабного вторгнення росії Державна виконавча служба за багатомільйонні борги підприємства по заробітній платі виставила цей об’єкт на продаж. 11 лютого 2022 року відбувся аукціон, який виграло київське ТОВ «Вуд Сервіс Енерго», що займається лісопильним та стругальним виробництвом, а також торгівлею. Ця компанія зголосилася заплатити за стадіон майже 6 млн грн.

Другий «привласнений» самопроголошеною «владою» Каховки об’єкт належав Державній Каховській технічній школі, ліквідованій на початку 2020 року. Все її майно, разом зі спортивною залою, залишилось у державній власності і було закріплене за Державним агентством водних ресурсів України. Жодних рішень про передачу майна колишньої технічної школи Каховській територіальній громаді не ухвалювалось.

Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук оголосив про «відродження» в місті спортивних секцій. Зокрема, човнової станції. На ній вже влітку пообіцяли «відродити» секцію водних видів спорту. «Керуватиме» нею Клименко Сергій Леонідович.

Сергій Клименко

«Свого часу човнова станція належала ПрАТ «КЗЕЗУ», але потім її передали місту. ДЮСШ намагалось її відродити, але на той момент там було все напіврозвалене. Крім того, через безкінечні суперечки зі спорудами і земельними ділянками на цій станції постійно тривали суди, які досі не завершились. З наявним же майном відродити повноцінні секції водних видів спорту неможливо. Там просто нема що відроджувати», – на умовах анонімності розповів співробітник управління освіти Каховської міської ради.

Він також розповів, що Сергій Клименко раніше вже очолював цю човнову станцію.

«Саме Клименко вже розвалив усе, що тільки можна на цій станції. І саме через це його звільнили з ДЮСШ. Загалом ким Сергій Леонідович тільки не працював: і вчителем фізкультури в місцевих школах, і тренером з веслування, і один час їздив на заробітки кудись на північ, до росії. І все життя він був вічно всім незадоволений. Жодного разу я не бачив в його роботі жодних реальних, успішних результатів», – сказав співробітник управління освіти міськради.

«Керувати» Каховською ДЮСШ зголосився тренер з настільного тенісу ДЮСШ Чебукін Борис Леонідович. За словами співробітників закладу, новий «керівник» ніколи не приховував своїх проросійських настроїв.

Борис Чебукін

Очолила ж так званий «відділ освіти, культури та спорту» у «військово-цивільній адміністрації Каховки» Махньова Ірина Євгеніївна, яка взагалі не мала відношення до освіти, спорту або культури.

Ірина Махньова

«Вона деякий час жила в Португалії, а останні роки тримала в Каховці і Новій Каховці торговельні точки з продажу португальського взуття. Навіть була зареєстрована як ФОП. Ірина Махньова завжди ностальгувала за радянським союзом і постійно критикувала українську владу, була вічно всім незадоволена. Інтелекту там нуль. Мабуть, саме такі і потрібні самопроголошеній «владі» міста», – на умовах анонімності розповіла жителька Каховки, сусідка Ірини Махньової.

Читайте також: «Дорога на Крим у нас відкрита». Депутат Херсонської облради Репілевський закликає до співпраці з російськими окупантами

  • Члени  Каховського міського громадського формування з охорони громадського правопорядку «Щит» пішли служити окупантам у створеній ними місцевій «поліції». Нові поліцаї мають невиплачені кредити, по яких відкриті виконавчі провадження.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine