На Мелітопольщині окупанти викрали студента Артура Ярошевського

Російські загарбники продовжують викрадення цивільних мешканців окупованих територій півдня України. Черговим потерпілим став 18-річний студент мелітопольського коледжу Артур Ярошевський. Його місцезнаходження, як і більшості викрадених, невідоме.

Артур Ярошевський Фото: Facebook

Про чергове зникнення повідомляють джерела Центру журналістських розслідувань в Запорізькій області.

9 червня окупанти викрали Артура Ярошевського, студента Ногайського професійного коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету, що знаходиться в Мелітополі. Він очолює студентську раду коледжу.

Ярошевського забрали з квартири, де він мешкає з мамою і братом. Загарбники провели обшук в помешканні, вилучили усі гаджети, що були вдома.

За словами співрозмовників агентства, окупанти повідомили, що забирають хлопця «всього на годину, для проведення профілактичної бесіди, бо він «неправильно» себе поводить».

Однак додому Ярошевський так і не повернувся, його місцезнаходження невідоме.

Так само невідома доля чотирьох представників місцевого самоврядування курортної Кирилівки, що на Мелітопольщині, викрадених російськими військовими раніше.

ЦЖР повідомляв, що голову Кирилівської громади Івана Малєєва, заступника Ігоря Коробку, директорку комунального закладу Світлану Шиян було викрадено 24 травня. Пізніше окупанти забрали також співробітницю фінансового управління Інну Бойко.

Заступниця Івана Малєєва Марина Логінова, яку окупанти не змогли викрасти, підтверджує, що наразі про те, де тримають її колег, та про їхній стан нічого не відомо.

Всього за даними Запорізької обласної військової адміністрації, в полоні у окупантів станом на 9 червня знаходиться 121 особа, всього в полоні побувало більше 200 людей.

Проте ці дані не можуть бути визнані остаточними. Адже мова йде тільки про тих захоплених громадян, про яких родичі повідомили офіційним органам влади. За приблизними підрахунками волонтерів, станом на середину травня лише на Мелітопольщині з помешкань чи прямо з вулиці було викрадено понад 400 осіб. Більшість з них за кілька днів повернулися додому.

Як повідомлялось, журналісти медіа-центру IPC-Херсон створили інтерактивну мапу викрадень російськими окупантами цивільних українців –  посадовців, депутатів усіх рівнів, підприємців, громадських активістів та журналістів на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Раніше ІРС-Херсон оприлюднив мапу викрадень у Херсонській області.

Матеріал підготовлено ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine