Примусове отримання паспортів рф на ТОТ півдня не можна вважати колабораціонізмом – заступник керівника прокуратури Херсонщини

Мешканці нових тимчасово окупованих територій півдня України не мають нести відповідальність за російські паспорти, якщо окупанти примусять їх отримувати або оформлятимуть без відома людей. 

Про це перший заступник керівника Херсонської обласної прокуратури Олексій Даниляк повідомив у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань).

Так Олексій Даниляк прокоментував інформацію журналіста ЦЖР Олега Батуріна про те, що у підопічних і співробітників Каховського геріатричного пансіонату окупаційна «влада» відібрала паспорти громадян України. Люди бояться, що їм нав’яжуть отримання паспортів рф, а потім вважатимуть колаборантами.

Прокурор зазначив, що у статті 111-1 Кримінального кодексу України (Колабораційна діяльність) відповідальність за отримання  громадянства  країни-агресора не передбачена. 

«Конституція України передбачає єдине громадянство — держави Україна. Якщо людина сама пішла отримувати паспорт рф, ми говоримо про державну зраду. Якщо вона за ним не йшла і його не просила, тут говорити про колабораціонізм не варто. До кожного випадку потрібно підходити індивідуально», — наголосив Олексій Даниляк.

Він також зазначив, що якщо виявиться, що людина «отримала» паспорт неіснуючої країни чи неіснуючого якогось утворення, хоча ні сном, ні духом про це не знала, про умисну дію скоєння злочину говорити не можна. 

Нагадаємо, президент рф Володимир Путін підписав указ про «спрощений прийом у громадянство росії» мешканців окупованих територій Херсонської та Запорізької областей України. 

Попри велику агітаційну кампанію і заяви херсонських колаборантів про тисячні черги за паспортами рф, наразі їх отримали лише 23 особи, більшість із яких представляє окупаційну адміністрацію на Херсонщині. Судячи з фото паспорта рф, отриманого гауляйтером Володимиром Сальдо, документи для херсонців оформлено органом МВС РФ в окупованій АР Крим. 

Колаборант Володимир Сальдо отримує паспорт рф

Російські паспорти, видані громадянам України на тимчасово окупованій рф території, не визнаються Україною, США, Канадою, Великою Британією,  країнами ЄС та іншими державами, які дотримуються політики невизнання зміни кордонів та статусу окупованих рф територій України. 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine