Влада рф відмовляється визнавати загиблими 27 членів екіпажу крейсера «Москва» – ГУР

Новини
Москва
Палаючий флагман ЧФ РФ ракетний крейсер «Москва» Фото: Twitter OSINTtechnical

Влада в росії відмовляється визнавати загиблими 27 членів екіпажу флагману Чорноморського флоту рф крейсера «Москва», який у квітні затонув в Чорному морі після атаки українських крилатих ракет «Нептун». При цьому рідних моряків примушують приховувати інформацію про своїх загиблих на «Москві» родичів.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«Чиновники та спецслужби продовжують змушувати родини російські моряків приховувати інформацію про своїх загиблих на «Москві» родичів. 27 членів екіпажу, серед яких 19 строковиків, до тепер вважаються зниклими безвісті. В Севастополі офіційно поховали лише мічмана Вахрушева. Командир крейсера капітан першого рангу Купрін, який порушуючи статут, одним з перших покинув корабель, пояснює свій вчинок намаганням врятувати саме строковиків. Нібито він отримав такий наказ після вибухів на кораблі», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, родичів загиблих моряків відмовляються приймати як у командуванні ВМФ рф та командуванні Чорноморського флоту, так і в органах влади та соціального забезпечення. Їх спрямовують до групи психологів, медиків та юристів яка була спеціально створена для приховування інформації про загиблих та зниклих безвісті окупантів-строковиків.

«Дізнавшись про бажання родичів оприлюднити інформацію про загиблих у ЗМІ до них додому та за місцем роботи приходять співробітники фсб та проводять «розяснювальну роботу» з погрозами про кримінальну відповідальність за розголошення державної таємниці. Соціальна напруга серед родичів росіян, що загинули на крейсері «Москва», продовжує зростати», – додали в ГУР.

Як повідомлялось, 13 квітня українські захисники ударом протикорабельних ракет новітнього українського берегового ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун» вразили у Чорному морі флагман Чорноморського флоту РФ ракетний крейсер «Москва». Російський корабель отримав дуже серйозні пошкодження. Міноборони РФ повідомило про пожежу та детонацію боєзапасу на крейсері «Москва», внаслідок якого корабель отримав серйозні пошкодження, а його екіпаж був повністю евакуйований.

14 квітня Міноборони РФ повідомило, що крейсер «Москва» затонув під час буксирування в умовах шторму через пошкодження корпусу, отримані через пожежу від детонації боєзапасу. Про те, що корабель був уражений українськими ракетами, російське військове відомство промовчало.

Військова прокуратура ЧФ рф заявила, що потоплений внаслідок атаки українських ВМС крейсер «Москва» загинув внаслідок «надзвичайної події» і при цьому нібито не входив до територіальних вод України, а також не брав участь у так званій «спецоперації», як у росії називають російсько-українську війну.

Батькам матросів-строковиків, які проходили службу на крейсері «Москва», затонулого після атаки українських ракет «Нептун», пропонують визнати синів «померлими внаслідок катастрофи».

В окупованому Криму в Ялті до Дмитра Шкребця, який намагається дізнатися про долю сина, матроса-строковика Єгора Шкребця, зниклого безвісти на затонулому крейсері «Москва», приходили неназвані силовики і повідомили, що нібито від його імені було розіслано повідомлення з погрозами вибуху, після чого забрали його ноутбук «на експертизу».

Військова частина 84201, де служили моряки загиблого крейсера «Москва», включена до списку учасників так званої «спеціальної військової операції».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter