Щоб легітимізувати свій контроль над Херсонщиною, рф наважиться на псевдореферендум – розвідка Британії

За оцінками британської розвідки, окупанти скоріш за все проведуть псевдореферендум про приєднання Херсонщини до росії, щоб спробувати легітимізувати свій контроль над областю.

Фото: vgoru.org

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

«Окупаційна «влада» заявила, що проведе псевдореферендум про приєднання Херсонської області до російської федерації до осені 2022 року. росія, ймовірно, віддає перевагу псевдоконституційному голосуванню, намагаючись узаконити свій контроль над регіоном», – йдеться у повідомленні.

Як вказують у британській розвідці, затримання 28 червня мера Херсона Ігоря Колихаєва є спробою окупаційної влади придушити опозицію до окупації. Проте на тимчасово окупованих територіях Херсонщини триває широкомасштабний збройний і мирний опір.

«Херсонська область найбільш повною мірою потрапила під російську окупацію з лютого 2022 року, і якесь «конституційне» рішення для обґрунтування окупації напевно буде пріоритетною політичною ціллю для росії. З великою ймовірністю рф буде готова сфальсифікувати псевдоголосування, щоб досягти прийнятного результату», – йдеться в огляді.

Як повідомлялось, у червні окупанти через заяви колаборантів повідомляли про намір  провести у захопленій Херсонській області «референдум» щодо приєднання до росії. Наступним етапом  будуть проведені «вибори».

Заступник керівника Херсонської обласної прокуратури Олексій Даниляк повідомив, що у разі проведення російськими окупантами псевдореферендуму на тимчасово окупованій території Херсонської області, його організатори та учасники нестимуть кримінальну відповідальність.

28 червня військові рф викрали і вивезли у невідомому напрямку міського голову Херсона Ігоря Колихаєва.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine