- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Німеччина передала Україні три перші ЗСУ Gepard – Резніков

Українські Збройні сили вже отримали три перші німецькі зенітні самохідні установки Gepard та снаряди до них з тих 15 ЗСУ, які Німеччина мала передати Україні.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков в ефірі національного телемарафону.

«Поки що від Німеччини, можу сказати, сьогодні офіційно зайшло три перші «Гепарди». Це зенітно-ракетні комплекси, до яких нам передані кілька десятків тисяч набоїв. І відповідно, ми очікуємо перших 15 «Гепардів». Три сьогодні заїхало в Україну, і вони вже в розпорядженні Збройних сил України», – сказав Резніков.

13 липня уряд ФРН опублікував список озброєння, яке ще планує поставити Україні, серед яких були 30 ЗСУ Gepard.

Постачання боєприпасів для Gepard раніше вважалося проблемою, оскільки було доступно лише трохи менше 60 тисяч 35-мм снарядів. За інформацією німецького видання Speegel, після кількох тижнів зусиль офіс німецького уряду спільно з Міністерством оборони Норвегії знайшли виробника, який може виготовляти додаткові боєприпаси.

Раніше виробник систем провів навчання українських выйськових з використання ЗСУ Gepard.

ЗСУ Gepard вироблялась компанією Krauss-Maffei з середини 1970-х. Призначена для безпосереднього прикриття сухопутних військ, знищення повітряних цілей на похилих дальностях від 100 м до 4 км і на висотах до 3 км, що летять зі швидкістю до 350-400 м/с, а також наземних (надводних) цілей на дальності до 4500 метрів місця, з короткою зупинкою та в русі.

ЗСУ створена на шасі танку Leopard. На башті, що може обрертатись на 360 градусів, встановлені дві 35 мм гармати Oerlikon GDF та два радари: пошуковий та відстежувальний. При цьому башата живиться окремим від основного двигуна електрогенератором. Кожна з гармат має швидкострільність 550 пострілів на хвилину. Довжина стволів складає 90 калібрів (3,15 м), початкова швидкість снарядів 1440 м/с, ефективна дальність ураження 5500 м. До боєкомплекту входять 640 снарядів для ураження повітряних цілей та 40 бронебійних снарядів для стрільби по наземним цілям.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter