Україна експортувала з морських портів вже понад 1 мільйон тонн агропродукції

У рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з розблокованих українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» вже вийшло 44 судна, які вивезли понад 1 млн тонн агропродукції до 15 країн світу.

Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

«За період з 1 серпня, коли було відправлено перше судно «зерновим коридором», з розблокованих українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» уже експортовано 1 млн тонн агропродукції. За цей період з 3-х портів вийшли 44 судна, пунктами призначення яких є 15 країн світу», – йдеться у повідомленні.

Як вказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков, практично стільки ж агропродукції сумарно було експортовано автотранспортом за період з березня цього року.

«Відзначу, що для експорту минулорічного та цьогорічного врожаю нам потрібно вийти на перевалку не менше ніж 3 мільйони тонн на місяць з трьох портів Великої Одеси. Вдячний нашим партнерам з ООН та Туреччини за співпрацю. Сподіваюсь, що ми разом не тільки збережемо існуючу динаміку, але й суттєво збільшимо обсяги перевалки», – сказав він.

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні зазначив, що вже є 70 заявок на прибуття нових суден на завантаження.

Як повідомлялося, 22 липня Україна, Туреччина та ООН у Стамбулі підписали угоду про розблокування українських портів для вивезення зерна. 26 липня в Стамбулі приступив до інтенсивної роботи Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України, підписаної 22 липня.

1 серпня 2022 року перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту: зерновоз Razoni під прапором Сьєрра-Леоне вирушив до Лівану з 26 тис. тонн української кукурудзи. 5 серпня з портів «Одеса» та «Чорноморськ» вирушив перший караван суден з українським продовольством. 7 серпня з портів Великої Одеси вийшов другий караван з українським продовольством.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine