МЗС України закликає світ засудити незаконний призов та мобілізацію Росією українців на окупованих територіях

Новини
Мобілізовані до лав ЗС РФ кримчани в окупованому Севастополі Фото: Скриншот відео

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило намір Росії розпочати 1 листопада на тимчасово окупованих територіях України осінній призов та примусову мобілізацію мешканців до лав Збройних сил РФ.

Про це йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства.

В МЗС наголосили, що на територіях України, тимчасово окупованих після 24 лютого 2022 року, Росія намагається втілити політику повзучої анексії, яку вона також застосовує в Криму, де з 2015 року вона проводить уже 16-ту призовну кампанію. Впродовж цього часу російська окупаційна адміністрація в АРК та м.Севастополь незаконно примусила до військової служби близько 36 тисяч українців.

«Під виглядом призову в Криму також триває мобілізаційна кампанія, характер та методи якої свідчать про прагнення російського військово-політичного керівництва скоротити чисельність українців та кримських татар на півострові як категорії осіб, яка чинить найбільший спротив російській окупації», – йдеться у документі.

У міністерстві вказали, що здійснюючи призов, Росія грубо порушує свої міжнародно-правові зобов’язання, в тому числі в межах Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Згідно з міжнародним гуманітарним правом державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

У МЗС вимагають від РФ негайно забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта та скасувати незаконний призов на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Криму.

«Закликаємо міжнародну спільноту рішуче засудити незаконний осінній призов та мобілізаційну кампанію Росії серед громадян України на тимчасово окупованих територіях та посилити санкційний тиск на Москву. Критично важливо також продовжувати надавати військову, політичну, фінансову та гуманітарну допомогу Україні, аби швидше покласти край злочинам РФ та забезпечити повну деокупацію усіх тимчасово окупованих українських територій», – йдеться у заяві.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, в окупованому Криму в ході оголошеної Путіним «часткової мобілізації» росіяни повально забирають мешканців сіл, повістки виписують на вулицях, підприємствах і блокпостах. При цьому 90% повісток отримують кримські татари, хоча вони складають лише 13-15% населення півострова.

Російські окупанти відправляють мобілізованих жителів Криму без спеціальної підготовки для участі у бойових діях на території Херсонщини.

Дивіться блог Микити Панасенка, про те, як в окупованому Криму триває мобілізація резервістів до російської армії. Це черговий міжнародний злочин керівництва Росії – адже на війну з Україною примусово мобілізують її ж громадян із незаконно анексованого півострова. Тисячі потенційних «мобіків» покинули Крим, але тисячі уже взяли у руки автомат і присягнули окупантам.

***

24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter