Ремонт Керченського мосту затягується, треба замінити ще чотири деформовані прольоти – Хуснуллін

Новини
Керченский мост
Зруйнований вибухом Керченський міст, 08.10.2022 Фото: ТАСС

Ремонт пошкодженого вибухом Керченського мосту затягується. Доведеться замінити ще чотири прольоти незруйнованої автомобільної частини мосту через виявлені деформації. Повністю завершити ремонт автомобільної та залізничної частин планується у вересні 2023 року.

Про це повідомив російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін, який в уряді Росії курує окупований Крим, передають російські ЗМІ.

«За результатами поглиблених досліджень встановлено, що чотири прольоти цієї [незруйнованої] сторони будівель мосту отримали пошкодження та деформацію, і ми маємо їх замінити на нові», – сказав Хуснуллін.

Він зазначив, що зараз по цій частині мосту відкрито рух легкових автомобілів та автобусів. За станом смуг стежать спеціалізовані організації.

Автомобільна частина Керченського мосту складається з двох практично незалежних мостів, 8 жовтня вибухом було зруйновано два прольоти частини, якою йшов рух у бік окупованого Криму. Рух у напрямку Краснодарського краю РФ був запущений того ж дня – спочатку реверсивний по одній смузі, а 9 жовтня – по двох.

За словами Хуснулліна, до 10 листопада планується завершити монтаж прольотів на зруйнованій частині мосту. «Запустити рух обома смугами правої сторони мосту плануємо 5 грудня по одній смузі, 20 грудня – повністю та по іншій. Далі приступимо до робіт з розбирання прольотів лівої, менш постраждалої сторони моста. І плануємо її також завершити до 30 березня», – повідомив Хуснуллін.

За його словами, до 1 липня йдуть роботи з відновлення супутньої інфраструктури, яка не впливає на рух.

Віце-прем’єр також зазначив, що ремонт залізничної частини мосту, де потрібно замінити два прольоти, зараз планується завершити у вересні 2023 року. Але, можливо, цю роботу буде прискорено.

Як повідомлялось, зранку 8 жовтня стався вибух та пожежа на Керченському мосту, який сполучає окупований Крим з Кранодарським краєм РФ. Окупанти поскаржились на «українських вандалів», яки «пошкодили» Керченський міст. Рух Керченським мостом був повністю зупинений. Президент РФ Володимир Путін і Слідком Росії обвинуватили спецслужби України у нібито підриві Керченського мосту.

Окупанти запустили рух вантажних і пасажирських поїздів Керченським мостом, хоча після вибуху і пожежі на залізничній частині мосту необхідно замінити два прольоти.

18 жовтня російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін повідомив, що два зруйновані вибухом і два пошкоджені прольоти автомобільної частини Керченського мосту будуть демонтовані до кінця грудня. 26 жовтня Мінтранс РФ повідомив, що рух автомобільною частиною Керченського мосту для вантажного автотранспорту відкриють не раніше 1 грудня.  Хоча Хуснуллін запевняв, що лівою автомобільною смугою мосту, що вціліла після вибуху, вже можуть проїжджати вантажівки вагою до 40 тонн.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter