Власник кримського сафарі-парку «Тайган» Олег Зубков, який вкрав єнота з Херсона, може потрапити під санкції України

Новини
Олег Зубков
Власник кримського сафарі-парка «Тайган» Олег Зубков забирає єнота із зоокуточка у Херсоні, Фото: скріншот відео

Представництво президента України в АР Крим готує пропозицію про застосування санкцій за співучасть у пропаганді війни та підтримку дій окупаційних адміністрацій щодо власника кримського сафарі-парку «Тайган» Олега Зубкова, який, як виявилось, викрав та перевіз до Криму звірів, зокрема вже широко відомого єнота, із зоокуточка Херсона.

Про це йдеться у повідомленні представництва президента України в Автономній Республіці Крим

«Одним із центральних елементів російської пропаганди мав би стати «порятунок тварин із зоопарку в Херсоні», однак за останні місяці масових воєнних злочинів окупанти знищили будь-які натяки на свій гуманізм в очах світу – тож назвати це викрадення «порятунком» можуть тільки в окупаційних медіа. Під час контрнаступу ЗСУ на Херсонщині, окупанти під час втечі викрали більшість тварин із місцевого зоопарку та перевезли до тимчасово окупованого Криму. Активно сприяв цьому злочину Олег Зубков, який керує в окупованому Криму парком левів «Тайган» та зоопарком «Сказка», – зазначили у відомстві.

У представництві зазначили, що за інформацією з відкритих джерел, викрадені тварини перебувають у кримському зоопарку «Тайган», зокрема лама, 7 єнотів, віслюк, дві вовчиці, павичі, фазани, цесарки та навіть білки.

«Сам Зубков заявив, що тварин до окупованого Криму забрав нібито «тимчасово та поверне у повному складі, коли ситуація в Херсоні нормалізується». Зазначимо, що нормалізація – а точніше деокупація, не лише Херсонщини, а й Криму – вже йде повним ходом, тож викрадені тварини обов’язково повернуться додому. Представництво готує пропозицію про застосування спеціальних обмежувальних заходів (санкцій) щодо Олега Зубкова за співучасть у пропаганді війни та підтримку дій окупаційних адміністрацій», – заявили у представництві президента.

Нагадаємо, викрадачем єнота та інших звірів із зоокуточнка у Херсоні виявився засуджений в окупованому Криму власник сафарі-парка «Тайган» Олег Зубков, якого відпустили із СІЗО 27 жовтня.

Як повідомлялось, 28 липня «Білогорський районний суд» окупованого Криму засудив бізнесмена, директора парку левів «Тайган» Олега Зубкова до 2 років та 3 місяці позбавлення волі та штрафу 255 тисяч рублів за інцидент, у якому від укусу тигра постраждала дитина. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що засуджений в окупованому Криму Олег Зубков основне покарання має отримати за рішенням українського суду за сприяння росії в окупації півострова.

Олег Зубков підтримував окупацію Криму, в 2014 році під час захоплення півострова російськими військами він передав в дар представникам «самооборони Криму» автобус сафарі-парку «Тайган».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter