РФ вкрала української пшениці щонайменше на $1 мільярд – дослідженням NASA

Новини
Зерновоз прямує до порту в окупованому Маріуполі, 24.07.2022 Фото: t.me/andriyshTime

Видання Bloomberg повідомляє, що згідно з дослідженням NASA Harvest, РФ вкрала українського зерна на окупованих територіях щонайменше на 1 млрд доларів.

Агентство зазначає, що з непідконтрольних Україні територій було зібрано майже 6 млн тонн пшениці, близько 88% озимих культур, посіяних на окупованих територіях, а незібрані площі переважно розташовувались вздовж лінії фронту.

Майже чверть української пшениці вирощується на землях, які країна-терорист окупувала. Оцінки NASA Harvest стосуються пшениці й поки що виключають інші культури чи продукти харчування, які зберігалися на складах.

Російські кораблі експортували зерно, ймовірно, до різних країн, включаючи Лівію та Іран, але важко оцінити обсяги, оскільки вантажовідправники приховують походження вантажів.

Аналіз дає уявлення про те, що відбувається на окупованих територіях. Він використовує модель машинного навчання, яка виявляє зміни текстури та кольору на основі часових рядів супутникових зображень, щоб нанести на карту місця зібраного чи незібраного врожаю.

Команда NASA Harvest підрахувала, що аграрії цього року в Україні зібрали 26,6 млн тонн пшениці, що на кілька мільйонів тонн перевищує інші провідні прогнози.

Як повідомлялось, за даними Мінагрополітики, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з нових окупованих територій до Криму близько 400-500 тисяч тонн зерна, внаслідок чого втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі судна, які йдуть із Севастополя, завантажені краденим українським зерном. Цей незаконний бізнес курується спецслужбами та військовими країни-агресора.

З початку повномасштабного вторгнення Росія почала масштабне вивезення на свою територію українського металу, сільськогосподарської і будівельної техніки. А історія з блокуванням Росією експорту українського зерна і, водночас, — вивезення вкраденого збіжжя з нових окупованих територій набула світового масштабу.

На окупованій частині Запорізької та Херсонської областей з’явилися перевірені чиновницькі кадри з «вєлікой і необъятной», які удосконалили схему «зернового експресу».

Читайте докладніше у матеріалі ЦЖР Окупаційний оператор. Хто вивозить вкрадене українське зерно із Запорізької області