- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Переміщення дальньої авіації на Схід після атак дронів по аеродромах ускладнило для РФ ракетні атаки по Україні – розвідка Британії

У британській розвідці вказують, що вимушене переміщення літаків дальньої авіації РФ після ударів дронів по аеродромах їх базування суттєво ускладнило для Росії ракетні атаки по Україні. Експлуатація стратегічної авіації РФ з більш віддалених від України аеродромів ускладнить технічне обслуговування застарілих літаків та скоротить доступні для них льотні години.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, 27 грудня 2022 року секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що Росія перекинула на Далекий Схід важкі бомбардувальники Ту-95МС BEAR та середні бомбардувальники Ту-22М3 BACKFIRE дальньої авіації РФ.

У британській розвідці зазначають, що 5 та 26 грудня 2022 року було завдано ударів по авіабазі дальньої авіації РФ в Енгельсі, кілька літаків пошкоджено. Росія, найімовірніше, відреагувала на інциденти, розосередивши літаки, переважно на аеродроми, розташовані далі від України.

При цьому літаки дальньої авіації РФ все ще зможуть обстрілювати Україну крилатими ракетами, оскільки ця зброя має радіус дії 5000 км на додаток до дальності польоту бомбардувальників.

«Однак польоти з місць розосередження дадуть додаткове навантаження на технічне обслуговування і ще більше виснажать обмежену кількість льотних годин, доступних на цих застарілих літаків», – йдеться в огляді.

Як повідомлялось, Міноборони Росії заявило, що вночі 26 грудня український БПЛА вдруге за місяць атакував аеродром стратегічної авіації «Енгельс» у Саратовській області, де базуються бомбардувальники, які використовуються для ракетних атак по територієї України. Стверджується, що дрон був збитий, проте внаслідок падіння уламків на аеродромі загинули троє військових.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter