У Мелітополі на віджатому заводі вироблятимуть міномети для російської армії

На Мелітопольському заводі автотракторних запчастин, який раніше випускав деталі для сільгосптехніки, окупанти планують запустити виробництво мінометів для російської армії.

Мелітопольський завод автотракторних запчастин, віджатий окупантами у квітні 2022 року. Фото: xakac.info

Про це заявив гауляйтер Запорізької області Євгеній Балицький в ефірі кримського телеканалу, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

У червні 2022 року, після відновлення роботи захопленого заводу автотракторних запчастин, колаборанти заявляли, що вироблені тут деталі для сільгосптехніки будуть сертифікувати як «вироблені в «ДНР» чи в Росії». Тепер же на заводі планують виготовляти озброєння для армії РФ.

«Ми були переорієнтували виробництво на випуск сільгосппродукції, але тепер відновлюємо виробництво мінометів», – сказав Балицький.

Мелітопольський завод автотракторних запчастин, що розташований в с.Обільному в передмісті Мелітополя, крім виробництва сільгосптехніки дійсно виконував замовлення Укроборонпрому – виробляв вузли для мінометів калібру 60, 82 і 120 мм, а також комплектуючі для зенітної установки ЗУ-23. 

Саме тому на це підприємство окупанти прийшли одним з перших ще в квітні 2022 року.

Тепер, за словами Балицького, окупанти вирішили відновити виробництво мінометів. Бо хоч на початку захоплення підприємства і було прийняте рішення переорієнтувати завод на виготовлення сільгосппродукції, проте обладнання для виробництва мінометів зберегли.

«Штампи, пуансони, матриці всі повертаємо, бо практика показує, що зброї багато не буває», – заявив Балицький.

Згідно Єдиного державного реєстру України, засновниками ТОВ «Мелітопольський завод автотракторних запчастин» є Анатолій та Валентина Кузьміни, які виїхали з окупованої території.

Наразі зв’язатися з ними ЦЖР  не вдалося. Як раніше розповідав журналістам РІА-Мелітополь Анатолій Кузьмін, керівництво заводу від співпраці з окупантами відмовилось, тож загарбникам в спішному порядку довелося шукати робітників. 

У листопаді 2022 року в російському держреєстрі з’явився клон українського підприємства «ООО «Мелитопольский завод автотракторных запчастей». Засновники компанії не вказані, а керівником зазначений Юрій Міхайловіч Шадрін (ИНН 780609531590)

Шадрін є засновником та/або керівником 12 юридичних осіб у Санкт-Петербурзі, Москві, Ленінградський та Свердловській областях, які ведуть діяльність в сфері інвестицій, будівництва, телекомунікаційних технологій.

Юрій Шадрін Фото asi.ru

Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях російські загарбники в першу чергу запускають підприємства, продукція яких може використовуватись для потреб російської армії. ЦЖР повідомляв про запуск бердянських заводів, що виготовляють мастильні матеріали і оливи, які використовує військова техніка, фабрик у Токмаку і Мелітополі, які шитимуть формений одяг для армії РФ.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine